Зруйнований міст: супутник Maxar зазнімкував наслідки катастрофи в Балтиморі

Компанія Maxar опублікувала знімки, зроблені одним з її супутників. Вони демонструють наслідки обвалення моста Френсіса Скотта Кі в порту Балтимора.

Наслідки обвалення мосту Френсіса Скотта Кі. Джерело: Maxar

Будівництво мосту Френсіса Скотта Кі розпочалося 1972 року, його було відкрито для руху 1977 року. Довжина споруди становила 2 623 метри. Щорічно по ньому проїжджало близько 11,5 млн автомобілів.

Міст Френсіса Скотта Кі до обвалення (знімок травня 2023 року). Джерело: Maxar

У минулому з мостом уже стикалися судна. Зокрема, подібний інцидент стався 1980 року. Тоді обійшлося без значних наслідків. Зіткнення, що сталося 26 березня 2024 року, закінчилося куди сумніше. Винуватцем трагедії став 300-метровий контейнеровоз Dali, що йшов під сінгапурським прапором у Коломбо. Судячи з відеозаписів, незадовго до того, як судно мало пройти під мостом, воно раптово відхилилося від прямого курсу. Потім його бортові вогні згасли, а з труби повалив дим. Незабаром некерований контейнеровоз врізався в одну з опор, що призвело до обвалення головного прольоту моста.

Наслідки обвалення мосту Френсіса Скотта Кі. Джерело: Maxar

На щастя, екіпаж корабля встиг подати сигнал тривоги, через що рух мостом вдалося перекрити до його обвалення. Це дало змогу знизити кількість жертв. Загалом унаслідок катастрофи загинуло шестеро осіб. Всі вони були співробітниками будівельної бригади, яка ремонтувала міст.

Наслідки падіння мосту Френсіса Скотта Кі. Джерело: Maxar

Знімки Maxar наочно демонструють зруйнований міст, а також контейнеровоз, що застряг у його уламках. За попередніми оцінками, його відновлення обійдеться в суму близько 600 млн доларів.

Ви також можете почитати нашу статтю про те, як китайська ракета, що впала, знищила ціле селище.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine