База Ванденберг з космосу

Наведений знімок був зроблений 14 серпня 2020 року супутником Sentinel-2. Він демонструє частину округу Санта-Барбара (штат Каліфорнія), де розташована авіабаза Ванденберг — один із найважливіших елементів космічної інфраструктури США.

Округ Санта-Барбара на знімку супутника Sentinel-2. Джерело: ESA

Округ Санта-Барбара знаходиться приблизно в 200 км на північний захід від Лос-Анджелеса. Місто, яке дало назву району і стало відомим завдяки телесеріалу з такою ж назвою, можна побачити в нижньому правому кутку зображення. З північного сходу воно оточене гірським хребтом (деякі його вершини здіймаються більш ніж на 1200 м). У верхньому лівому кутку знаходиться найбільше поселення округу — місто Санта-Марія. «Клаптикова ковдра» навколо нього складається з сільськогосподарських угідь.

Що стосується бази Ванденберг, то вона розташована південніше Санта-Марії, на тихоокеанському узбережжі. Її найбільш помітною структурою є 4580-метрова злітно-посадкова смуга. Вона була спеціально подовжена, щоб мати можливість приймати багаторазові космічні кораблі. Але після вибуху шатла Challenger у 1986 році NASA вирішила не використовувати цю злітно-посадкову смугу в програмі Space Shuttle.

Тим не менш, космодром на базі Ванденберг відіграє дуже важливу роль у космічній програмі США. Завдяки своєму розташуванню він використовується для запусків супутників на полярні орбіти. Крім того, тут випробовується різна військова техніка, в тому числі міжконтинентальні балістичні ракети.

За матеріалами: https://www.esa.int