Міжнародна команда дослідників повідомила про виявлення раніше невідомої суперземлі. Вона обертається навколо карликової зорі, розташованої на відстані 120 світлових років від Сонця.

Відкриття було зроблено під час аналізу фотометричних даних космічного телескопа TESS. Він займається вимірюванням блиску зір з метою пошуку падінь яскравості, викликаних транзитами тіл, що обертаються навколо них. За час своєї роботи TESS виявив понад 6700 кандидатів в екзопланети. 363 з них на сьогодні отримали підтвердження.
До числа цих 363 підтверджених екзопланет увійшла й нещодавно відкрита TOI-1680 b. Вона обертається навколо тьмяного червоного карлика, який вп’ятеро менший і вп’ятеро менш масивний, ніж наше Сонце. Період обертання екзопланети становить 4,8 дня, її орбіта пролягає на відстані в 4,5 млн км від батьківської зорі.
TOI-1680 b являє собою суперземлю. Її радіус у 1,46 раза перевищує радіус Землі за маси в 3,18 земних. Середня щільність у 5,5 г/см³ означає, що це кам’яне тіло. Утім, зважаючи на близькість до зорі, TOI-1680 b навряд чи є сприятливим місцем для життя. За оцінками астрономів, рівноважна температура її поверхні становить близько 130 °C.
Проте, знахідка становить значний інтерес. Дослідження показало, що TOI-1680 b має високий спектральний коефіцієнт пропускання. Це означає, що вона є досить перспективним кандидатом для вивчення характеристик її атмосфери за допомогою космічного телескопа James Webb.
Раніше ми розповідали про виявлення суперземлі, яка повністю позбулася своєї атмосфери.
За матеріалами https://phys.org
Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine