У майбутньому астронавти зможуть пообідати салатом, вирощеним на ґрунті з астероїда. Салат ромен, перець чилі та рожева редька виросли в суміші торфу та штучного астероїдного ґрунту, повідомляють дослідники в Planetary Science Journal.
Раніше вчені вирощували зернові культури в місячному реголіті. Але нове дослідження зосереджене на «вуглецевих хондритових метеоритах, які, як відомо, багаті на леткі джерела, особливо на воду, — говорить астроекологиня Шеррі Фібер-Бейєр з Університету Північної Дакоти в Гранд-Форкс. Ці метеорити та їхні батьківські астероїди також багаті на азот, калій і фосфор — ключові сільськогосподарські поживні речовини. Подрібнення цих типів астероїдів, можливо, як частина зусиль космічного видобутку корисних копалин, потенційно може забезпечити готовий запас сільськогосподарського матеріалу в космосі.
Файбер-Бейєр створила матеріал, який імітує склад космічних каменів, і передала його своєму колезі, астробіологу Стівену Расселу для спроби вирощення кількох рослин. Рассел вибрав сорт редиски, салату та перцю чилі — усі вони виросли на борту Міжнародної космічної станції. Він, Фібер-Бейєр та їхня колега Кетрін Юрконіс з Університету Північної Дакоти, порівняли, як рослини проростали у штучному астероїдному ґрунті, торф’яному моху та різних сумішах обох.
Торф’яний мох зберігає ґрунт пухким і покращує водоутримання. У всіх сумішах з торфом рослини росли. Однак у чистому астероїдному ґрунті вирости не змогли, бо він сам по собі ущільнювався і не міг утримувати воду.
Нагадаємо, що раніше астронавти NASA виростили врожай космічних овочів без ґрунту.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine