Астронавти їстимуть бургери з переробленого пластику

Співробітники стартапу під назвою Beehex активно працюють над способом перетворення пластикових відходів на їстівну біомасу. Для цього вони використовують лабораторно вирощені бактерії, навчені харчуватися пластиком.

Система друку їжі
Система друку їжі буде дуже корисною для астронавтів майбутнього під час колонізації планет

За словами винахідників, уся система створення їжі вміщатиметься у невеликий контейнер. З одного боку збиратимуться подрібнені пластикові відходи, які потім перемістяться у біореактор, що містить специфічні бактерії, здатні переробити сміття на поживну їжу.

«Якщо ви хочете створити м’ясо з пластику на Марсі, то цей контейнер зробить вам його, і ви приготуєте, наприклад, бургери», — розповіли в Beehex.

Фактично бактерії створюють поживну біомасу, з якої можна потім «друкувати» страви, як на звичайному 3D-принтері. Така система буде дуже корисною для астронавтів майбутнього під час колонізації планет як у нашій Сонячній системі, так і далеко за її межами. Співробітники Beehex кажуть, що їхній винахід можна використовувати для вирощування харчових продуктів у глибокому космосі не лише з пластику, а й зі звичайних відходів після приготування.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

«Контейнерний» біореактор для друку їжі на 3D-принтері
«Контейнерний» біореактор для друку їжі на 3D-принтері. Фото: interestingengineering.com

«Якщо астронавти вирощуватимуть, наприклад, буряк, то не всі його частини придатні для споживання — коріння та листя викидаються. Але ці відходи також можна зібрати та переробити бактеріями на цілком придатну для споживання їжу», — пояснив контрактор Axios.

За допомогою такого харчового 3D-принтера астронавти могли би виробляти широкий асортимент харчових продуктів, включаючи альтернативні м’ясо, овочі, фрукти, хліб і навіть десерти.

Але до цієї системи є кілька застережень. Незрозуміло, чи буде їжа з пластику безпечною для споживання, а також наскільки смачними будуть продукти з перероблених відходів. Поки у Beehex зазначають одне: бактерії є абсолютно безпечними та не викликають хвороб у людей. Інші аспекти все ще потребують досліджень, адже проєкт перебуває на етапі розробки. Він фінансується Агентством провідних оборонних дослідницьких проєктів (DARPA) — однією з найбільших державних організацій, що займаються інноваціями в США.

Раніше ми повідомляли про те, як астронавти на орбіті приготували найсмачніший космічний фастфуд.

За матеріалами The Interesting Engineering.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів