Астронавти на МКС приготували космічну індичку до Дня подяки

Астронавти на Міжнародній космічній станції відкорковували яблучний сидр і приготували традиційну святкову індичку та інші страви на честь американського свята Дня подяки, яке відзначається щорічно в останній четвер листопада.

Це американське свято є сімейним, тому його заведено відзначати в колі родичів і друзів. Американські члени екіпажу зізналися, що під час цього теплого свята їм сумно проводити час на орбіті далеко від родини та друзів. Тому астронавти самостійно створили атмосферу сімейного затишку. На щастя, підготовка святкового меню на орбіті не така рутинна, як на Землі. Оскільки більшість страв, які споживають космонавти, потрібно просто розігріти, розкласти й акуратно відкрити пакетики з готовою їжею.

Переглянути цей пост в Instagram

Публікації Маттіаса Маурера (@esamatthiasmaurer)

«Сьогодні у нас святковий стіл для екіпажу МКС. Такі ласощі, як крабовий бісквіт, цукровий ямс, чорничний пиріг разом з основною стравою фаршированою індичкою», прокоментував астронавт NASA Раджа Чарі.

Але за такий святковий стіл, наповнений не найкориснішою їжею, екіпажу доведеться більше часу провести на тренажерах, щоб скинути зайві калорії. Раджа Чарі зізнався, що астронавтам потрібно буде збільшити час тренувань до 2 годин. Екіпажі Міжнародної космічної станції (МКС) щорічно називають свій подовжений час на біговій доріжці після Дня подяки «індичими перегонами».

Склад екіпажу 66-ї експедиції на МКС такий: Петро Дубров і Антон Шкаплеров із «Роскосмосу», астронавти NASA Харі Баррон, Ванда Хей і Томас Маршберн, а також один астронавт Європейського космічного агентства Маттіас Маурер, який став 600-ю людиною в космосі. Всі вони святкували День подяки, аби підтримати американську традицію.

День подяки був оголошений національним святом США в 1863 році за рішенням 16-го президента країни Авраама Лінкольна (1809-1865). У 1941 році Конгрес США ухвалив резолюцію, згідно з якою свято мали відзначати в останній четвер листопада. Однак ця традиція зародилася ще 1621 року, коли перші поселенці з Плімутської колонії на території нинішнього штату Массачусетс після збору врожаю вирішили влаштувати свято.

Нагадаємо, що раніше астронавтам на МКС вдалося приготувати космічний фастфуд з помідорів і перців, вирощених на орбіті. Своєю чергою компанія Heinz приготувала кетчуп з «марсіанських» помідорів.

Як зовнішні загрози можуть вплинути на «зону життя» зір
Вуглекислий газ підтримував Марс повноводним упродовж 230 млн років
Брудна планета: супутники розгледіли вкриті пластиком пляжі на Землі
На Сонці стався спалах категорії X2.3
Подвійний удар: учені знайшли сліди гігантського кратера на Венері
Прихована нестабільність у чорних дірах може зруйнувати традиційну теорію простору-часу
Денне приводнення: SpaceX назвала дату нового польоту Starship
Коли вся Земля перетворилася на багнюку
Китайська місячна ракета здійснить перший політ у 2026 році
Австралійська компанія Gilmour Space отримала дозвіл на перший орбітальний запуск