Екіпаж Міжнародної космічної станції (МКС) поділився фотознімком моторошного зеленого полярного сяйва для урочистостей на Гелловін. Хоча, за загальним визнанням, це пов’язано більше з сонячними бурями, ніж зі страшними монстрами.
Enjoy this eerie green aurora for #NASAHalloween! ????❇️ https://t.co/UjKPo63fCz
— International Space Station (@Space_Station) October 31, 2022
Офіційна сторінка МКС у Twiter поділилася світлиною, яку зробив астронавт NASA Дон Петтіт, коли брав участь у 30-й експедиції станції ще 10 років тому. Порівняно з іншими полярними сяйвами, зафіксованими з МКС останніми роками, це є особливо інтенсивним, оскільки космічна станція в той момент проходила прямо над ним.
Астронавти МКС мають змогу споглядати полярні сяйва з орбіти приблизно в 400 км над Землею. Це явище відбувається, коли частинки сонячного вітру стикаються з газами в атмосфері Землі.
Полярні сяйва також можна побачити з поверхні, але найкращими місцями для споглядання є північні регіони: Аляска, Канада, Ісландія, Гренландія, Норвегія, Швеція та Фінляндія. Крім того, ви також можете побачити їх у таких місцях, як Тасманія та Нова Зеландія на крайньому півдні.

Zodiacal Light at orbital sunrise. This reel shows a sunrise from @ISS where the interplanetary dust in our solar system is seen as the zodiacal cloud. pic.twitter.com/lbgLMmMaPF
— Don Pettit (@astro_Pettit) October 16, 2022
Під час своїх трьох космічних місій американський астронавт Петтіт заслужив репутацію за створення унікальних і красивих зображень з орбітального аванпосту. Астронавт досі ділиться багатьма зображеннями у своєму обліковому записі в Twitter. Наприклад, це приголомшливе фото, зроблене з модуля Cupola на борту станції, яке показує Землю такою, якою ви її ніколи раніше не бачили.
One of my favorites! https://twitter.com/astro_jaz/status/1398516676002471939
— Don Pettit (@astro_Pettit) August 21, 2022
Петтіт також продемонстрував хист до інновацій під час своїх подорожей на МКС. Наприклад, під час експедиції 6 у 2002—2003 роках астронавт використав частини, зібрані з усієї МКС, щоб побудувати пристрій, який дозволяє робити дивовижні нічні знімки міських вогнів далеко внизу, компенсуючи рух станції відносно поверхні Землі.
Раніше ми повідомляли про те, як астронавтка на МКС вразила фотографіями «дивовижного світу».
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine