Астронавти на МКС тричі побачать повне сонячне затемнення 8 квітня

8 квітня відбудеться повне сонячне затемнення, яке спостерігатиметься на території США, Канади та Мексики. Це видовищна подія, коли Місяць повністю закриє Сонце на кілька хвилин, кидаючи тінь на зазначені території. Наразі туристи з усього світу з’їжджаються у Північну Америку, щоб стати очевидцями цього астрономічного явища. Причому спостерігати сонячне затемнення готуються навіть у космосі.

Астронавти Жанетт Еппс і Трейсі Дайсон збираються спостерігати за затемненням із Міжнародної космічної станції (МКС), розташованої на висоті близько 400 км над поверхнею планети. 8 квітня у них буде цілих три можливості побачити, як тінь Місяця падатиме на Землю. Перша можливість з’явиться над Тихим океаном, а потім МКС зустріне тінь під час прольоту над Новою Зеландією, Каліфорнією та Айдахо. Сонячне затемнення надасть науковцям унікальну можливість досліджувати Сонце та реакцію земної атмосфери під час цього явища.

Сонячне затемнення, як воно виглядає з космосу
Сонячне затемнення. Вигляд з космосу. Фото: Reddit

Тривалість затемнення буде різною в різних регіонах. Найбільш тривалий період — 4 хвилини 28 секунд — спостерігатиметься у Мексиці поблизу міста Торреон. У США пік затемнення триватиме від 3,5 до 4 хвилин.

Очевидцям, котрі будуть спостерігати за затемненням, важливо скористатися спеціальними захисними окулярами, причому підробки дуже небезпечні для зору. Але більшість мешканців Землі не зможуть побачити цю подію наживо. Втім, онлайн-трансляції допоможуть віддаленому спостереженню за сонячним затемненням.

Раніше ми повідомляли про те, як поява «Комети Диявола» збігається із сонячним затемненням 8 квітня.

За матеріалами digitaltrends.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine