Повне сонячне затемнення: пряма трансляція

8 квітня жителі Землі побачать найбільш дивовижну небесну подію 2024 року. Мова про повне сонячне затемнення, яке вже назвали великим північноамериканським.

Вигляд Сонця в момент, коли його диск повністю прихований Місяцем. Джерело: NASA/Aubrey Gemignani

Сонячне затемнення розпочнеться о 19:38 за Київським часом у центральній акваторії Тихого океану. Звідти місячна тінь піде спочатку у східному, а потім у північно-східному напрямку, перетне екватор, а потім досягне Мексики. Саме там буде досягнута максимальна фаза. В околицях міста Вікторія-де-Дуранго Сонце буде повністю закрите Місяцем протягом 4 хвилин і 28 секунд. Передбачається, що під час затемнення на небі можна буде побачити комету Понса-Брукса.

Далі місячна тінь ступить на територію США. Повна фаза затемнення спостерігатиметься на території 15 американських штатів — від Техасу до Мена. Найбільшим містом США, де Місяць повністю закриє Сонце, стане Даллас. Потім місячна тінь пройде через Канаду, а потім вийде в акваторію Атлантичного океану. Затемнення завершиться о 22 годині 55 хвилин.

Карта видимості повної фази сонячного затемнення 8 квітня 2024 року

Що стосується часткових фаз затемнення, то їх буде видно в Центральній і більшій частині території Північної Америки, у Карибському басейні, на крайньому північному заході Колумбії, у Гренландії, Ісландії, Ірландії, Ірландії, Шотландії, Вельсі та на крайньому північному заході Піренейського півострова.

На жаль, жителі нашої країни не зможуть спостерігати затемнення особисто. Однак небесну подію все ж можна буде побачити в інтернеті. Пряма трансляція події буде вестися NASA в Youtube. Вона розпочнеться о 20:00 за Київським часом. Аерокосмічна адміністрація покаже краєвиди Сонця з різних телескопів, а також виступи вчених і астронавтів. Також будуть організовані запуски трьох геофізичних ракет з острова Воллопс. Вони займуться вивченням збурень в іоносфері під час затемнення.

Пряма трансляція затемнення також буде вестися Associated Press. Вона складатиметься з прямих включень із різних міст, а також інтерв’ю з вченими та організаторами різних заходів.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine