NASA запустить три ракети під час сонячного затемнення 8 квітня

Під час сонячного затемнення створюється унікальна можливість для дослідження впливу цих коротких періодів темряви на верхні шари атмосфери Землі. Наступного місяця над США відбудеться повне сонячне затемнення, тому вчені готуються використати це явище для наукових досліджень.

Сонячне затемнення
Сонячне затемнення. Фото: Unsplash

Це рідкісне космічне явище впливає на атмосферу Землі, спричиняючи збурення, які можуть перешкодити зв’язку на Землі. Іоносфера, що є частиною верхніх шарів атмосфери, містить багато електрично заряджених частинок та відбиває радіохвилі. Її стан важливий для забезпечення безперебійної роботи систем зв’язку та навігації.

8 квітня NASA планує запустити три ракети-зонди з космодрому Wallops у Вірджинії. Ці ракети призначені для вивчення збурень в іоносфері у момент сонячного затемнення. Згідно з планом NASA, ракети стартуватимуть у різні часові проміжки: за 45 хвилин до початку, під час і через 45 хвилин після піку події.

NASA
Три ракети-зонди APEP і команда інженерів NASA

Місія NASA важлива для розуміння збурень в іоносфері, щоб покращити прогнозування їхнього впливу на системи зв’язку. Для цього ракети випустять спеціальні прилади, які виміряють зміни в іоносфері під час затемнення. Ці дані допоможуть вченим удосконалити наявні моделі.

Анімація зображує зміни в іоносфері протягом 24 годин
Анімація зображує зміни в іоносфері протягом 24 годин. Червоні та жовті смуги представляють іонізовані протягом дня частинки високої щільності. Фіолетові точки нейтральні, ослаблені частинки вночі. Авторство: NASA

Майбутнє затемнення 8 квітня надасть можливість вивчити вплив тимчасового зникнення Сонця на іоносферу. Кожна ракета випустить прилади для вимірювання збурень. Крім того, вимірювання будуть проводитися також і на Землі.

затемнення
Анімація зображує хвилі, створені іонізованими частинками під час повного сонячного затемнення. Авторство: Geophysical Research Letters

Попередні дослідження вже проводилися під час сонячних затемнень. Вони показали збурення в атмосфері. Однак наступне затемнення буде важливим для отримання більшої кількості даних для точних вимірювань. Ці дослідження мають велике значення для розвитку комунікаційних технологій, оскільки допоможуть уникнути перешкод через збурення в іоносфері.

Раніше ми повідомляли про те, як відбувалося перше місячне затемнення 2024 року.

За матеріалами NASA

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine