Перше місячне затемнення 2024 року: пряма трансляція

25 березня жителі Землі побачать перше у 2024 році місячне затемнення. Його можна розглядати як своєрідну прелюдію до ще більш дивовижного небесного видовища — повного сонячного затемнення, яке відбудеться всього за два тижні.

Зміна зовнішнього вигляду місячного диска під час півтіньового затемнення. Джерело: Hong Kong Space Museum

Майбутнє місячне затемнення є півтіньовим. Така подія виникає, коли Земля входить у земну півтінь — область простору, де Сонце має вигляд частково закритого нашою планетою. Спостерігач, який перебуває в цей момент на Місяці, побачив би часткове сонячне затемнення.

Типи місячних затемнень

Затемнення розпочнеться 25 березня о 06:53 за київським часом, його максимальна фаза буде досягнута о 09:12, коли 96% Місяця буде приховано земною півтінню. Небесна подія завершиться об 11:32.

Варто зазначити, що півтіньові затемнення, зазвичай, не є особливо видовищними. Яскравість Місяця хоча й зменшується, але не настільки, щоб це було сильно помітно для неозброєного ока. Найпомітнішим ефектом стане потемніння одного з країв місячного диска.

Карта видимості місячного затемнення 25 березня 2024 року. Джерело: Chris Vaughan/Starry Night

Майбутнє затемнення зможуть спостерігати жителі Західної Європи, Північно-Східної Азії, Австралії, більшої частини Африки, а також Північної та Південної Америки. А ось жителі нашої країни його не побачать. До моменту початку затемнення над Україною вже зійде Сонце. Проте небесну подію все ж можна буде побачити в інтернеті. Пряма трансляція події буде вестися на Youtube.

Як ми вже сказали, майбутнє місячне затемнення можна розглядати як прелюдію до однієї з головних астрономічних подій 2024 року — повного сонячного затемнення, яке відбудеться 8 квітня. Докладніше про нього ми розповімо в майбутніх статтях.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine