Астрофотограф створив вражаюче деталізоване 5K-відео нашого Сонця

Португальський астрофотограф Мігель Кларо 12 жовтня 2023 року зняв відео високої якості повного диску Сонця, показавши, як наша зірка прямує до максимуму своєї активності в 11-річному сонячному циклі.

Сонце, зняте астрофотографом Мігелем Кларо
Сонце, зняте астрофотографом Мігелем Кларо

«Відео демонструє багато цікавих особливостей, помітних на Сонці: виверження протуберанців, активні області з невеликими спалахами, маленькі спікули, що танцюють, як волосся на вітру, а також делікатну хвилясту лінію плазми», — прокоментував астрофотограф свою роботу.

Коротке відео показує повільне обертання нашого світила протягом трьох годин. За цей час на його буремній поверхні сталося багато подій. Уважний глядач помітить, як плазма потрапляє в пастку сильних магнітних полів Сонця на висоті сотень кілометрів над його поверхнею перед вибуховим «пострілом» у космічний простір.

Відео знімалось у португальському заповіднику Dark Sky Alqueva Reserve за допомогою камери Player One Saturn-M SQR і телескопа Lunt LS100. Всього за три години зйомки було згенеровано близько трьох терабайт необроблених даних. Потім Мігель кілька днів редагував відео, з якого він пізніше створив короткометражний ролик високої роздільної здатності 5K тривалістю півтори хвилини, що складається з окремих 246 відеофрагментів.

Мігель Кларо — професійний фотограф і астроном-любитель, який проживає у Лісабоні (Португалія). Він створює вражаючі зображення нічного неба і є офіційним фотопосланцем Європейської Південної обсерваторії, а також учасником проекту The World At Night і офіційним астрофотографом заповідника Dark Sky Alqueva Reserve. Інші його роботи ви можете оцінити в Instagram.

Раніше ми повідомляли про те, як фотографія NASA розкриває секрет справжнього кольору нашого Сонця.

За матеріалами Space

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine