Гігантський протуберанець потрапив на епічний портрет Сонця

Відомі астрофотографи Ендрю МакКарті та Джейсон Гензель об’єднали свої зусилля, щоб створити зображення Сонця. Результатом їхньої колаборації став епічний 140-мегапіксельний портрет нашої зорі.

140-мегапіксельний портрет Сонця. Джерело: Andrew McCarthy/Jason Guenzel

Загалом фотографи проводили знімання Сонця протягом п’яти днів. За цей час вони зробили понад 90 тисяч знімків зорі. Потім вони об’єднали їх у єдине зображення. У результаті у них вийшов вельми ефектний портрет, що демонструє поверхню нашого світила і динаміку його численних процесів.

Якщо придивитися, у верхній правій частині сонячного диска можна побачити структуру, що нагадує вихор. Це гігантський протуберанець, за народженням якого минулого тижня стежили астролюбителі по всій планеті.

«Сонячний торнадо» ріс протягом трьох днів, у підсумку досягнувши висоти в 120 тисяч км. Для кращого розуміння масштабів, це діаметр Сатурна або майже десять діаметрів нашої Землі. Потім протуберанець упав на поверхню світила. У падінні він розпався на фрагменти, розміром з Місяць кожен, що супроводжувалося активним викидом енергії та речовини.

Сонячний протуберанець висотою 120 тисяч км. Джерело: Andrew McCarthy/Jason Guenzel

Нагадаємо, що раніше ми публікували інший ефектний знімок Ендрю МакКарті, на якому можна побачити з’єднання Венери та Юпітера.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine