З’єднання Венери та Юпітера (фото)

Астрофотограф Ендрю Маккарті опублікував нову видовищну світлину. Вона демонструє з’єднання Венери та Юпітера.

З’єднання Юпітера (ліва нижня частина кадру) та Венери (верхня права частина кадру). Джерело: Andrew McCarthy

З’єднання Венери та Юпітера спостерігалося з 1 по 3 березня. Звичайно ж, насправді дві планети не перебували по сусідству — їх розділяла дистанція в 660 млн км. Але завдяки взаємному розташуванню Венери та Юпітера на земному небі, здавалося, що вони перебувають поряд. У момент найтіснішого зближення відстань між планетами становила приблизно 0,5 градуса. Це можна порівняти з кутовим діаметром повного Місяця.

Подія привернула увагу як багатьох астрофотографів, так і звичайних людей. Подібні з’єднання є досить рідкісною подією. До того ж Венера та Юпітер — найяскравіші об’єкти на нічному небі після Місяця. Тому їх можна було легко побачити, навіть перебуваючи у центрі великого міста із сильним засвіченням.

Якщо придивитися, то на знімку Ендрю Маккарті поряд з Юпітером (ліва нижня частина кадру) можна побачити кілька цяток. Це його найбільші супутники — Іо, Європа, Ганімед та Каллісто. За словами астрофотографа, якби в момент з’єднання найбільша планета Сонячної системи перебувала на місці Венери, її місяці були б помітні неозброєним оком, а видимий діаметр самого Юпітера можна було б порівняти з половиною повного Місяця.

Раніше ми публікували інше неймовірне зображення Ендрю Маккарті, яке демонструє Туманність Медуза.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine