Вчені прорахувалися: сонячна активність розвивається швидше очікуваного

Активність нашого Сонця у поточному циклі розвивається швидше, ніж передбачалося. Замість очікуваного піку в липні 2025 року нові прогнози вказують на те, що сонячний максимум станеться раніше.

Сонячна активність наступить раніше
Пік сонячної активності настане раніше. Фото: NASA

Науковці визнають важливість цього явища, оскільки сонячна активність має суттєвий вплив на наше повсякденне життя. Спостереження Сонця та прогнозування його циклів допомагають нам готуватися до можливих наслідків.

Вчені Роберт Лімон і Скотт Макінтош із NASA прогнозують, що пік сонячного циклу припаде на середину чи кінець 2024 року. Це значно раніше передбаченого терміну. Цей альтернативний прогноз також передбачає подвоєння кількості сонячних плям і сонячних спалахів.

Актуальні спостереження підтверджують нові передбачення, що може вказувати на потенційні зміни в сонячних циклах. Розбіжність прогнозів пояснюється використаною моделлю для визначення кінця циклу активності. Зазвичай він триває 11 років і закінчується плавно, тому різні підходи можуть призводити до різних результатів.

Розуміння сонячних циклів має велике значення, оскільки це допомагає нам планувати заходи з метою захисту технологій — зокрема GPS і радіосигналів — в умовах підвищеної активності нашого світила.

З настанням нового максимуму очікується збільшення числа сонячних спалахів, що вимагатимуть посиленої уваги та контролю. Вчені можуть бути змушені переглянути свої методи інтерпретації даних про Сонце, оскільки існуюча наукова модель не завжди точно передбачає події на його поверхні.

Раніше ми повідомляли про те, як Solar Orbiter розгадав секрет гарячої сонячної корони.

За матеріалами theconversation.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine