Астрофотограф показав неймовірні деталі залишку наднової у Вітрилах

На цій приголомшливій панорамній світлині, яку зробив астрофотограф Вікас Чандер, видно залишки після вибухової смерті масивної зорі. Ця область називається залишком наднової у Вітрилах. Драматичний перебіг подій виник приблизно 11 тис. років тому, коли зоря у сузір’ї Вітрил стала надновою. За даними NASA, під час жорстокої події вона сяяла в 250 разів яскравіше, ніж Венера та була настільки яскравою, що її можна було побачити серед білого дня. Хоча сьогодні цієї зорі вже давно немає, її залишки видно у Південній півкулі.

Зображення залишку наднової у Вітрилах
Вікас Чандер зробив це зображення залишку наднової у Вітрилах за допомогою широкого телескопа Takahashi E160ed і професійної камери Zwo 6200mm

Сузір’я Вітрил видно у Південній півкулі. Воно назване на честь вітрил «Арго», корабля, на якому Ясон і аргонавти вирушили у пошуках золотого руна. Вітрила колись були частиною більшого сузір’я під назвою Argo Navis, але в 1750-х роках французький астроном Ніколя-Луї де Лакайль розділив їх на три окремих сузір’я: Вітрила, Кіль та Корма.

Сузір’я Вітрил цікаве для спостереження, оскільки містить низку дивовижних зір та об’єктів далекого неба, включаючи туманність Південне кільце (NGC 3132), туманність Ґама, скупчення IC 2391, емісійну туманність NGC 2736, не кажучи вже про залишок наднової.

Астрофотограф отримав світлину з обсерваторії Deep Sky у Чилі за допомогою телескопа Takahashi E160ed та професійної камери Zwo 6200mm. Щоб зробити панорамний знімок, Чандер поєднав дві окремі фотографії разом.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал Місяць №2 2024 (191)

До товару

«Хоча емісійна туманність NGC 2736 багата на кисень, а Південне кільце — на водень, я вирішив зробити зображення у класичному режимі LRGB, а також отримати достатньо даних про кисневий і водневий фільтри, щоб виділити дрібні деталі», — пояснив Чандер кольорову насиченість на фото.

Раніше ми повідомляли про те, як астрономи розгадали таємницю народження зір-гігантів.

За матеріалами Space.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів