Astra Space вперше запустила ракету після аварії

Astra Space оголосила, що змогла успішно вивести на орбіту супутники за допомогою своєї ракети. Це перший успішний старт компанії після аварії, що сталася 10 лютого.

Старт ракети Astra Space
Старт ракети Astra 3.3. Джерело: NASASpaceflight LLC / Astra Space Inc

Astra Space запустила супутники з Аляски

16 березня ракета Astra 3.3 успішно вивела кілька супутників на орбіту Землі. Запуск був здійснений із космодрому на острові Кодьяк, що розташований поблизу узбережжя Аляски. Про це оголосило керівництво компанії Astra Space, і спостерігачі підтвердили, що апарати успішно працюють у космосі.

Це перший успішний пуск компанії після аварії 10 лютого. Тоді ракета з кількома освітніми супутниками була втрачена через проблему з проводкою обтічника одразу після старту з мису Канаверал. Однак інженери Astra Space попрацювали як слід, і цього разу все відбулося за планом.

На орбіту вивели кілька апаратів. Головний із них — EyeStar-S4 компанії NearSpace Launch — призначений для тестування зв’язку між супутниками. Він так і залишився під’єднаним до останнього ступеня ракети відповідно до плану польоту. Другим був розроблений студентами OreSat0. Крім того, на орбіту вивели ще принаймні один сателіт, але ані його виробника, ані призначення компанія не розкриває.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Чи справді цей запуск є успішним для компанії?

Astra Space — невелика, але дуже амбітна компанія, яка тісно співпрацює зі SpaceX. Її ракети належать до надлегкого класу. Свій перший успішний запуск цей виробник ракет здійснив ще минулого року. Однак аварія у лютому поставила усі плани під сумнів.

Після втрати носія разом із супутниками акції фірми сильно просіли. Звістка про новий успіх трохи пожвавила зацікавленість у них, але, замість того, щоб піднятися, ціна на них знову трохи знизилася. Тож щодо перспективності цієї компанії є великі сумніви.

Проте у ситуації, що склалася після нападу агресора на Україну, супутникові оператори зацікавлені у будь-яких ракетах, що здатні досягти космосу. Носії тепер будуть зайняті важкими апаратами, які раніше планувалося виводити «Союзами». І виробникам кубсатів нічого не лишається, крім як покладатися на компанії на кшталт Astra Space.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів