Ariane 5 залишилося два пуски до «виходу на пенсію»

13 грудня з космодрому Куру у Французькій Гвіані відбувся пуск ракети Ariane 5. Вона успішно вивела на геоперехідну орбіту три супутники загальною масою 11 тонн.

Пуск ракети Ariane 5. Джерело: ESA-M.Pedoussaut

Два з трьох запущених Ariane 5 супутників були збудовані компанією Maxar. Вони є телекомунікаційними апаратами, які забезпечуватимуть зв’язок над Північною Америкою.

Третім вантажем місії став метеосупутник MTG-I1. За словами ESA, він відкриє нову сторінку в історії прогнозів погоди. Апарат оснащений інструментами для мультиспектрального знімання Європи та Африки, а також приладом для картографування спалахів блискавок з метою відстеження сильних штормів. Зібрані ним дані передаватимуться повітряним суднам з метою допомоги в обході грозових фронтів. MTG-I1 також використовуватиметься для точного моніторингу лісових пожеж.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №4 2021 (185)

До товару

Минулий пуск Ariane 5 був примітним не тільки корисним навантаженням, а й тим, що він став передостаннім в історії носія. Тепер у розпорядженні Arianspace залишилися лише два останні екземпляри ракети. Одна з них буде використана для призначеного на лютий запуску французького військового супутника. Остання Ariane 5 відправить в космос міжпланетний зонд JUICE. Цей пуск заплановано на квітень 2023 року.

Заміною Ariane 5 стане новий носій Ariane 6, який розробляється Arianspace на замовлення ESA з 2014 року. Спочатку його дебют був призначений на 2020 рік. Передбачалося, що Ariane 5 та Ariane 6 деякий час будуть паралельно перебувати в експлуатації. Однак, через різні технічні проблеми та пандемію COVID-19, дебют нової ракети був перенесений спочатку на 2022-й, а потім і на кінець 2023-го року.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів