Ariane 5 залишилося два пуски до «виходу на пенсію»

13 грудня з космодрому Куру у Французькій Гвіані відбувся пуск ракети Ariane 5. Вона успішно вивела на геоперехідну орбіту три супутники загальною масою 11 тонн.

Пуск ракети Ariane 5. Джерело: ESA-M.Pedoussaut

Два з трьох запущених Ariane 5 супутників були збудовані компанією Maxar. Вони є телекомунікаційними апаратами, які забезпечуватимуть зв’язок над Північною Америкою.

Третім вантажем місії став метеосупутник MTG-I1. За словами ESA, він відкриє нову сторінку в історії прогнозів погоди. Апарат оснащений інструментами для мультиспектрального знімання Європи та Африки, а також приладом для картографування спалахів блискавок з метою відстеження сильних штормів. Зібрані ним дані передаватимуться повітряним суднам з метою допомоги в обході грозових фронтів. MTG-I1 також використовуватиметься для точного моніторингу лісових пожеж.

Минулий пуск Ariane 5 був примітним не тільки корисним навантаженням, а й тим, що він став передостаннім в історії носія. Тепер у розпорядженні Arianspace залишилися лише два останні екземпляри ракети. Одна з них буде використана для призначеного на лютий запуску французького військового супутника. Остання Ariane 5 відправить в космос міжпланетний зонд JUICE. Цей пуск заплановано на квітень 2023 року.

Заміною Ariane 5 стане новий носій Ariane 6, який розробляється Arianspace на замовлення ESA з 2014 року. Спочатку його дебют був призначений на 2020 рік. Передбачалося, що Ariane 5 та Ariane 6 деякий час будуть паралельно перебувати в експлуатації. Однак, через різні технічні проблеми та пандемію COVID-19, дебют нової ракети був перенесений спочатку на 2022-й, а потім і на кінець 2023-го року.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії