Запит американських військових до Сенату містить вимогу надати 60 млн доларів на космічні системи швидкого реагування. Програма Tactically Responsive Launch передбачає запуск космічного апарата на вимогу Міністерства оборони комерційною ракетою у вкрай стислі терміни.
Військові просять у Сенату гроші
Опубліковані минулого тижня бюджетні звернення американських військових до Сенату США містять прохання виділити 60 млн доларів на програми швидкого реагування у космосі. Хоча за минулі роки уряд виділив на подібні програми близько 110 млн доларів.
Попри це розробка систем, які передбачають запуск космічних апаратів на вимогу військових у скорочені терміни, досі не фінансується окремим рядком бюджету. Винесення цих витрат в окрему статтю лобіюють не тільки американські військові, а й приватні оператори.
Проблема в тому, що військові бояться, що ворожа держава може вивести за допомогою протисупутникової зброї та хакерських атак апарати зв’язку та спостереження, на які вони покладаються.
Розв’язати її планується, запустивши в космос новий супутник на заміну втраченому всього за лічені дні. І взяти на себе такий запуск хочуть саме приватні компанії, які мають достатню гнучкість в ухваленні рішень.
Як розвиваються системи швидкого реагування?
Зараз головним партнером американських військових у створенні космічних систем швидкого реагування розглядається компанія Firefly Aerospace. Саме з нею та виробником супутників Millennium Space у вересні був укладений контракт. Згідно з ним у них є вісім місяців на створення відповідної системи.
Після завершення цього терміну у будь-який момент від американських військових може надійти запит на терміновий запуск демонстраційного апарата. І компанії змушені будуть здійснити його протягом 24 годин.
Місія має назву Tactically Responsive Launch-3, вона є розвитком низки попередніх випробувань, під час яких, зокрема 2021 року з бази Ванденберг, була запущена ракета Pegasus XL компанії Northrop Grumman.
За матеріалами spacenews.com.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine