Amazon побудує супутниковий центр обробки даних на космодромі Space Florida

Компанія Amazon має сміливий план стати конкурентом космічного інтернету Starlink компанії SpaceX. Але перед початком комерційної експлуатації потрібно виконати багато підготовчої роботи.

Space Florida
Проєкт підприємства підготовки супутників перед запуском на базі Space Florida в Космічному центрі Кеннеді. Зображення: Amazon

Сервіс Amazon Project Kuiper також працюватиме за допомогою декількох тисяч невеликих супутників на низькій навколоземній орбіті, призначених для надання швидкого і доступного широкосмугового доступу до Інтернету громадам по всьому світу. Рухаючись до своєї мети, компанія нещодавно оголосила, що інвестує 120 млн доларів у супутниковий центр обробки даних на космодромі Space Florida у Космічному центрі ім. Кеннеді.

Об’єкт площею 30 тис. м² готуватиме та інтегруватиме супутники за допомогою ракети United Launch Alliance (ULA) або Blue Origin на останньому етапі перед запуском у космос з розташованого неподалік космодрому на мисі Канаверал.

«У нас є амбітний план розпочати повномасштабні виробничі запуски Project Kuiper. Перші пілотні запуски для перших клієнтів будуть здійснені вже наступного року. Новий завод відіграватиме вирішальну роль у виконанні цього плану», — сказав Стів Метаєр, віцепрезидент з виробничих операцій компанії Amazon.

Amazon заявила, що планує запустити два прототипи супутників у найближчі місяці для тестування своєї мережі та підсистем.

Project Kuiper
Набір для під’єднання до супутникового інтернету в межах сервісу Project Kuiper. Фото: Amazon

Компанія також розпочне виробництво супутників на заводі в Кіркленді, штат Вашингтон, до кінця 2023 року. Після створення супутники будуть відправлені на новий об’єкт Amazon у Флориді для остаточної підготовки до запуску.

На майданчику буде 30-метрове приміщення, здатне вмістити обтічник корисного навантаження нових ракет важкого класу, таких як New Glenn компанії Blue Origin і Vulcan Centaur компанії ULA.

У березні Amazon представила термінали, за допомогою яких клієнти Project Kuiper зможуть підключатися до інтернет-сервісу. Тоді в Amazon заявили, що хочуть запропонувати своїм клієнтам менші, доступніші та більш потужні передавачі, ніж ті, що пропонуються такими компаніями, як SpaceX для Starlink, хоча деталі цін на обладнання і послуги ще не розголошуються.

Раніше ми повідомляли про те, як OneWeb та Eutelsat об’єднуються для протистояння SpaceX і Amazon.

За матеріалами Amazon.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine