Нова симуляція дозволила вченим побачити перші кілька секунд після Великого вибуху. Моделювання провела група дослідників з Інституту астрофізики Канарських островів (IAC) з використанням машинного навчання — типу алгоритму, в якому комп’ютер навчається розпізнавати закономірності для виконання 100 тисяч обчислень. Алгоритм цього проєкту отримав назву Hydro-BAM. Нова робота дозволила дослідникам визначити явища, включаючи темну матерію, нейтральний водень та інші космічні інгредієнти, необхідні для розуміння структури нашого Всесвіту.

«Ці «віртуальні Всесвіти» є випробувальними полігонами для вивчення космології. Проте моделювання потребує дуже великих обчислювальних ресурсів, а сучасні потужності дозволяють досліджувати лише невеликі космічні об’єми», — прокоментували дослідники.
Hydro-BAM розроблений з урахуванням ймовірності машинного навчання для моделювання історії Всесвіту. Алгоритм дозволив ученим отримати дуже точні прогнози лише за кілька десятків секунд. Наприклад, нанесення на карту ліній поглинання в галактичних спектрах дозволило команді дізнатися де розташовані хмари газоподібного водню. Хмари також дають уявлення про те, що міститься в міжгалактичному середовищі з газу та пилу.


«Прорив стався, коли ми зрозуміли, що зв’язки між кількостями міжгалактичного газу, темної матерії та нейтрального водню, які ми намагалися змоделювати, організовані ієрархічним чином», – говорить Франческо Сінігалья, доктор Університету Ла-Лагуна в Іспанія та Університету Падуї в Італії, а також провідний автор дослідження.
Результати дослідження були опубліковані в The Astrophysical Journal.
Нагадаємо, що раніше ми намагалися відповісти на запитання: Всесвіт помре чи існуватиме вічно?
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine