Aevum показав безпілотник для космічних запусків

Американський аерокосмічний стартап Aevum продемонстрував безпілотний літальний апарат Ravn X, який стане першим ступенем системи, призначеної для швидкого запуску невеликих вантажів на низькі навколоземні орбіти (ННО).

Ravn X має довжину 24,4 м, розмах крил 18,3 м, висоту 5,5 м і максимальну злітну масу 24,9 тонни. Його корисним навантаженням буде двоступенева ракета власного виробництва Aevum, здатна вивести на ННО до 500 кг корисного навантаження. Решта подробиць конструкції системи (включно з льотними характеристиками Ravn X) все ще тримаються в таємниці.

На думку конструкторів, Ravn X повинен стати повністю автономною системою. Безпілотник працює на звичайному авіаційному паливі, він зможе злітати та приземлятися на звичайну злітно-посадкову смугу довжиною 1,6 км. Це означає, що в теорії його можна буде запускати практично з будь-якого діючого аеродрому. А оскільки у космічного апарату немає пілота, його обслуговування, підготовка та запуск також будуть значно простішими. Представники Aevum раніше заявляли, що для цього буде потрібна команда лише з шести осіб, а Ravn X зможе виконувати місії з інтервалом всього три години.

Найближчим часом Aevum планує почати інтенсивні льотні випробування безпілотника. Очікується, що його перший запуск відбудеться до кінця 2021 року.

За матеріалами: https://arstechnica.com