14-й аномальний місяць поспіль: липень 2024 року став найспекотнішим за всю історію спостережень

Минулий місяць став найтеплішим липнем в історії Землі, продовживши серію рекордно високих місячних глобальних температур до 14 місяців поспіль. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA).

Карта температурних аномалій липня 2024 року порівняно із середніми показниками за 1991–2020 роки. Джерело: NOAA

За даними NOAA, середня температура поверхні Землі в липні була на 1,21 °C вищою за середній показник у XX столітті (15,8 °C), що зробило його найтеплішим липнем за 175 років спостережень. Липень 2024 року також став 14-м місяцем поспіль із рекордно високими температурами для планети.

Температура минулого місяця була вищою за середню на більшій частині земної поверхні, за винятком Аляски, південної частини Південної Америки, Сибіру, Австралії та західної частини Антарктиди. В Африці, Азії та Європі був відзначений найтепліший липень за всю історію спостережень, а в Північній Америці — другий за теплотою. Що стосується температури поверхні моря в липні, то вона стала другою найтеплішою у світі за всю історію спостережень, завершивши серію з 15 рекордних місяців поспіль.

У NOAA також розповіли про інші помітні кліматичні події. Глобальне покриття морським льодом було нижчим за середнє. У липні було відзначено другу найменшу площу морського льоду за всі 46 років спостережень — 21 989 км², що на 2,82 млн км² нижче від середнього показника за 1991–2020 роки. Площа арктичного морського льоду була нижчою за середнє значення на 854 тисячі км², а площа антарктичного морського льоду — нижчою на 1,968 млн км².

Карта кліматичних аномалій липня 2024 року. Джерело: NOAA/NCEI

Липнева тропічна активність була нижчою за середній рівень. У липні на земній кулі розвинулося сім штормів, які отримали власне ім’я, що нижче за середній показник за 1991–2020 роки. В Атлантичному басейні було два шторми, включно з Берилом — найбільш раннім ураганом 5-ї категорії в історії; у східній частині Тихого океану — три, а в західній частині Тихого океану — два шторми.

Раніше ми розповідали про те, як глобальне потепління гальмує обертання Землі навколо своєї осі.

За матеріалами NOAA

Астрономи зазнімкували фрагмент гігантського зоряного розсадника
Відкриття взаємодій нейтрино наблизило вчених до розгадки таємниці темної матерії
Покинутий екіпаж Boeing Starliner поділився досвідом невдалої космічної місії
Чи змінять надруковані на 3D-принтері двигуни космічну індустрію
Мультихвильова краса: Hubble зазнімкував галактику із зоряними яслами
Екіпаж Polaris Down повернувся на Землю
Гучне мовчання: Boeing несподівано зачаївся після повернення Starliner на Землю
Як у Сатурна: в ордовицькому періоді у Землі були кільця
«Маленькі червоні цятки» раннього Всесвіту залишаються загадкою для науковців
Гравітаційні аномалії розповіли, що ховається під поверхнею Марса