Компанія SpaceX назвала орієнтовну дату п’ятого орбітального випробування багаторазового космічного корабля Starship. Його політ відбудеться 13 жовтня — за умови отримання дозволу на запуск.
Наразі компанія SpaceX здійснила чотири запуски Starship. Кожен із них був успішнішим за попередній і давав змогу компанії вирішувати нові завдання. Якщо перший політ завершився втратою управління і подальшим руйнуванням корабля, коли він перебував на висоті 39 км, то вчетверте SpaceX вдалося успішно приводнити і Super Heavy, і Starship.
П’ятий політ дозволить зробити черговий крок на шляху до вирішення завдання зі створення першої в історії повністю багаторазової космічної системи. Його ключовим завданням стане повернення прискорювача Super Heavy. Для цього планується залучити вежу Mechazilla, яка оснащена величезними механічними руками. За задумом інженерів, вона підхопить прискорювач, який повертається на космодром, що дозволить забезпечити його повторне використання в наступній місії.
Що стосується Starship, то він здійснить політ за тією самою траєкторією, що й попереднього разу. У фіналі своєї місії корабель увійде в земну атмосферу, погасить швидкість, після чого приводниться в Індійському океані.
У межах підготовки до п’ятого польоту інженери SpaceX провели масу тестів і виконали масштабне оновлення обладнання та інфраструктури. Також вони переробили теплозахисний екран Starship. Під час попереднього польоту, кораблю вдалося пережити вхід в атмосферу, проте він зазнав помітних ушкоджень через плитки теплозахисту, що відвалилися.
У SpaceX сподіваються здійснити п’ятий запуск Starship 13 жовтня. З технічного погляду для нього все давно готово, необхідний лише дозвіл на політ від Управління цивільної авіації США (FAA). У разі його видачі, вікно для запуску Starship відкриється о 15:00 за Київським часом.
Нагадаємо, що в SpaceX заявляли про готовність здійснити п’ятий запуск Starship ще в серпні. Однак цьому завадила відсутність дозволу на запуск від FAA. Річ у тім, що відносини між регуляторами та SpaceX останнім часом залишають бажати кращого. Так, FAA виписало компанії кілька штрафів за порушення умов пускової ліцензії. Зі свого боку, Ілон Маск активно критикує діяльність регуляторів і стверджує, що їхні незліченні правила гальмують розвиток технічного прогресу.