Російський супутник назвали загрозою для американського апарата

Російський супутник «Космос-2576» насправді призначений для знищення інших космічних апаратів, конкретно — американських. Про це заявили представники Космічного командування США.

Орбіти супутників «Космос-2576» и USA 314

«Космос-2576» був запущений 16 травня з території космодрому Плесецьк. Він рухається в тій самій орбітальній площині, що й американський апарат USA 314, який являє собою супутник оптичної розвідки KH-11. Поки що «Космос-2576» перебуває на нижчій орбіті, але він може підняти її висоту, що забезпечить йому зближення з USA 314.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Спочатку експерти, які займаються моніторингом космічного простору, дійшли висновку, що «Космос-2576» являє собою супутник-інспектор. Так називають апарати, призначені для стеження за іншими супутниками. Росія вже неодноразово запускала подібні апарати. Наприклад, «Космос-2558», метою якого став USA 326, або «Космос-2542», що стежив за апаратом USA 245.

Однак у випадку з «Космосом-2576» Космічне командування США заявило, що це не просто інспектор, а повноцінна протикосмічна зброя. Ймовірно, вона здатна атакувати інші супутники на низькій навколоземній орбіті. Американські спецслужби очікували на запуск «Космосу-2576» і вже поділилися з союзником своєю оцінкою ситуації.

Ситуація з «Космосом-2576» відбувається на тлі заяв американської сторони про намір росії розгорнути в космосі ядерну зброю, призначену для знищення супутників. Поки що вона не введена в дію, але Пентагон вельми серйозно розглядає ситуацію, що склалася, яка оцінюється як значна загроза національній безпеці.

Нагадаємо, що нещодавно Росія наклала вето на резолюцію про заборону ядерної зброї в космосі.

За матеріалами Reuters

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів