Росія наклала вето на резолюцію про заборону ядерної зброї в космосі

Росія наклала вето на проєкт резолюції про заборону розміщення ядерної зброї в космосі. Вона стала єдиним членом Ради Безпеки ООН, який проголосував проти документа.

Рада Безпеки ООН. Джерело: ООН

Резолюція була підготовлена США та Японією після появи інформації про плани росії розмістити в космосі ядерну зброю. Передбачається, що йдеться про пристрій, який вражатиме супутники на низьких орбітах за допомогою потужного електромагнітного імпульсу.

Документ наказував членам Ради Безпеки дотримуватися статті 4 Договору про космос 1967 року, яка забороняє країнам розміщувати ядерну зброю на орбіті або на інших небесних тілах. Вона також закликала країни не розробляти ядерну зброю або інші види зброї масового ураження, спеціально призначені для розміщення на орбіті, а також активно сприяти досягненню мети мирного використання космосу і запобігання гонці озброєнь.

У підсумку за документ проголосували 13 з 15 членів Радбезу, ще один утримався (Китай). Як і очікувалося, росія стала єдиною країною, яка проголосувала проти розміщення ядерної зброї в космосі. Оскільки вона має право вето, резолюцію не ухвалили. Росія пояснила свою відмову тим, що в текст резолюції не було включено пункт про заборону розміщення будь-яких видів зброї в космосі. Цю поправку не ухвалили, оскільки сім із 15 країн Радбезу проголосували проти неї та ще одна утрималася.

Після голосування посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд різко розкритикувала позицію росії, нагадавши про публічні запевнення її керівництва, що вона не має наміру розміщувати ядерну зброю в космосі. З аналогічною заявою виступив і Білий дім, який заявив, що цією дією росія фактично визнала свій намір розмістити ядерну зброю в космосі.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine