Зразки з астероїда Рюгу підтверджують теорію про зародження життя на Землі

У зразках, взятих з астероїда Рюгу місією «Хаябуса-2», знайдені органічні молекули. Відкриття дозволило вченим припустити, що інгредієнти для життя опинилися на Землі саме через удари метеоритів і астероїдів у минулому.

Команда дослідників ідентифікувала сотні тисяч іонних сигналів зі зразків Рюгу, які вони приписують численним органічним молекулам, включаючи 15 амінокислот, аміни, ароматичні вуглеводні та інші сполуки. Їхні дослідження опубліковані в Science.

Ryugu
Зразки з астероїда Рюгу трохи схожі на розкришене печиво Oreo. Фото: JAXA

Рюгу — це простий вуглецевий астероїд, скелястий залишок від формування Сонячної системи понад 4 млрд років тому. Японська місія «Хаябуса-2» відвідала Рюгу та зібрала зразки з його поверхні 2019 року. Зразки з астероїда дали нам чудовий спосіб дізнатися, якою була Сонячна система на ранніх стадіях її формування.

«Наявність органічних молекул на поверхні астероїда, попри суворе середовище, викликане сонячним нагріванням і ультрафіолетовим опроміненням, свідчить про те, що верхні зерна поверхні Рюгу мають потенціал для їхнього захисту. Ці молекули можуть транспортуватися по всій Сонячній системі, потенційно розсіюючись у вигляді міжпланетних частинок пилу після викиду з верхнього шару астероїда внаслідок ударів або інших причин», — сказав Хіроші Нараока, планетолог з Університету Кюсю в Японії.

Життя прийшло з космосу

Актуальне питання в біохімії полягає в тому, як будівельні блоки для життя, такі як амінокислоти, прибули на Землю. Органічні молекули (амінокислоти та нуклеотиди) були знайдені раніше в метеоритах, які впали на Землю, але забруднені земним середовищем. Саме тому знахідка на Рюгу виявилась такою особливою. «Хаябуса-2» японського космічного агентства (JAXA) зібрав згустки пилу, камінців і газу з астероїда Рюгу в 2019 році, коли він був майже за 320 млн км від Землі. Вчені отримали дорогоцінний вантаж в 2020 році, коли апарат скинув на Землю близько 5,4 г зразків астероїда.

Графіка, що показує органічні молекули
Графіка, що показує органічні молекули, знайдені на астероїді Рюгу. Зображення: NASA

Дослідницька група зазначила, що зразки Рюгу були піддані впливу космосу та пов’язаних із ним умов, від ударів мікрометеороїдів до нагрівання від Сонця, саме тому вони є найчистішими в Сонячній системі. «Наявність пребіотичних молекул на поверхні астероїда свідчить про те, що ці молекули можуть транспортуватися по всій Сонячній системі», — написала команда.

Наразі з астероїда Бенну повертається місія NASA OSIRIS-REx, де вона проводила аналогічну операцію з відбору проб.

«Ми проведемо пряме порівняння зразків з Рюгу та зразків з астероїда Бенну, коли місія NASA OSIRIS-REx поверне його на Землю в 2023 році», — сказав співавтор дослідження Джейсон Дворкін, астрохімік з Центру космічних польотів імені Годдарда NASA.

Раніше вчені виявили, що астероїд Рюгу сформувався у зовнішній частині Сонячної системи.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Випадкова знахідка підтвердила одну з давніх теорій раннього Всесвіту
Вчені відкрили землеподібну планету на відстані 55 світлових років від нас
Телескоп Chandra шукатиме життя біля найближчих до нас зір
Повернення Starliner на Землю затримується ще на чотири дні
Новий трюк для старого телескопа: Hubble відновив наукові спостереження
В уламку скелі знайшли матеріал із протопланетного диска часів формування Сонячної системи
Кожен із нас — центр Всесвіту: парадокс розширення космосу
Молоді зорі кружляють навколо чорної діри, наче рій бджіл
На краю стародавнього кратера: LRO зазнімкував місце посадки місії «Чан’е-6»
Астронавт відмовився виходити у відкритий космос через «незручний скафандр»