Вчені продовжують досліджувати зразки астероїда Рюгу, які є найчистішими частинками з часів формування Сонячної системи. Нещодавно у них виявили «молекули життя». Наразі вчені зробили нове відкриття.
Новий аналіз матеріалу Рюгу підтверджує, що пористий астероїд багатий на вуглець і надзвичайно примітивний за своїм складом. Він також є представником рідкісного класу астероїдів, відомого як CI-тип, повідомляють дослідники онлайн у журналі Science.
У японських вчених у розпорядженні є всього 5,4 г пилу та дрібного каміння з різних місць із поверхні Рюгу. Їх вдалося видобути за допомогою апарата місії «Хаябуса-2», яка доставила їх на Землю у грудні 2020 року. Використовуючи 95 мг матеріалу з астероїда, дослідники визначили десятки хімічних елементів у зразку, а потім порівняли вміст деяких із цих елементів із вмістом, виміряним у рідкісних метеоритах, що класифікуються як хондрити типу CI. Порівняння підтвердило, що Рюгу також є хондритом типу CI. Лише менше 10 метеоритів, виявлених на Землі, належать до хондритів CI.
Дослідження також показало, що, на відміну від Рюгу, метеорити, мабуть, були змінені чи забруднені земною атмосферою або навіть людським впливом з часом.
«Зразок Рюгу набагато чистіший і найпервісніший», — говорить Хісайоші Юрімото, геохімік з Університету Хоккайдо в Саппоро, Японія.
Дослідники також виміряли вміст в астероїді марганцю-53 і хрому-53 і визначили, що розталий водяний лід вступав у реакцію з більшістю мінералів приблизно через 5 млн років після утворення Сонячної системи, змінюючи їхній склад. Ця вода відтоді випарувалась, але «спотворені» мінерали все ще присутні у зразках. Вчені продовжують досліджувати склад астероїда, щоб дізнатися більше про Сонячну систему.
Раніше передбачалося, що астероїд Рюгу може бути кометою, що «вигоріла».
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine