Астрономи, які працюють із телескопом James Webb (JWST), опублікували новий яскравий знімок. На ньому можна побачити емісійну туманність NGC 346.

NGC 346 розташована в Малій Магеллановій хмарі — карликовій галактиці, яка є супутницею нашої. Вона примітивніша, ніж Чумацький Шлях, оскільки містить менше важких елементів, що утворюються в зорях унаслідок ядерного синтезу та вибухів наднових.
Це є однією з основних причин, чому вчені зосередили свою увагу на NGC 346. У далекому минулому, коли наш Всесвіт був помітно молодшим, більшість «зоряних пологових будинків» нагадували цю туманність. Основна різниця полягає в тому, що давні галактики мали тисячі подібних регіонів активного зореутворення.

Оскільки космічний пил утворюється з таких важких елементів, як кремній і кисень, вчені очікували, що NGC 346 буде бідна на них. Однак нове зображення, отримане JWST у середньому інфрачервоному діапазоні, а також попередній знімок, зроблений камерою ближнього інфрачервоного діапазону, показали наявність великої кількості пилу в цьому регіоні.
На знімку JWST можна побачити безліч характерних блакитних ниток. Вони складаються з матеріалу, що включає силікати та молекули кіптяви, відомі як поліциклічні ароматичні вуглеводні. Більш розсіяне червоне випромінювання виходить від теплого пилу, нагрітого найяскравішими та наймасивнішими зорями в центрі NGC 346. Яскравіші плями і згустки речовини відзначають області з великою кількістю протозір. Загалом дослідницька група виявила 1001 точкове джерело світла. Більшість із них — молоді зорі, які все ще перебувають у своїх пилових коконах.
За матеріалами https://esawebb.org
Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine