Зонд Parker пережив чергове екстремальне зближення із Сонцем

22 березня сонячний зонд Parker (PSP) повторив свій рекорд, пройшовши на відстані всього 6,1 млн км від сонячної поверхні. Це у вісім разів менше, ніж мінімально можлива дистанція між Сонцем і Меркурієм.

Parker Solar Probe в уявленні художника. Джерело: NASA

PSP був запущений у 2018 році з метою вивчення Сонця і його корони — верхнього, найбільш розрідженого і гарячого шару атмосфери, що складається з розігрітої до температури в мільйон градусів плазми. Щоб підібратися до неї, інженери спроєктували траєкторію зонда таким чином, щоб він періодично зближувався з Венерою і використовував її гравітацію для зменшення перигелію своєї орбіти.

Загалом за час своєї місії PSP виконав сім гравітаційних маневрів біля Венери. Останній із них відбувся в листопаді 2024 року і дозволив зонду вийти на його фінальну орбіту. PSP пройшов її перигелій 24 грудня, пролетівши на рекордній відстані в 6,1 млн км від сонячної поверхні. У цей момент він рухався зі швидкістю 692 тис. км/год (192,2 км/с), а його теплозахисний екран розігрівся до температури 1370 °C.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Шкарпетки Космічна Капібара – Велика Капі

До товару

22 березня PSP знову наблизився до Сонця і повторив свій рекорд. Після прольоту апарат відправив на Землю сигнал маяка, який свідчить про те, що він перебуває в хорошому стані та всі системи працюють у штатному режимі.

Проліт на такій близькій дистанції дозволив PSP зібрати унікальні дані про сонячний вітер і пов’язану з ним активність. Їх передача на Землю почнеться після того, як апарат віддалиться від Сонця на безпечну дистанцію

Поточний план польоту передбачає, що PSP має виконати ще один фінальний виток навколо Сонця, після чого його основна наукова місія буде завершена. Утім, не можна виключати, що оскільки апарат перебуває в хорошому технічному стані, NASA вирішить продовжити термін його служби.

За матеріалами NASA

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів