Зонд New Horizons досліджуватиме Уран та Нептун

Зонд New Horizons розверне свої камери у бік Урана та Нептуна для їхнього дослідження. Вчені хочуть більше дізнатися про виділення тепла на цих планетах. Із Землі космічному апарату допомагатимуть сотні аматорів.

Апарат New Horizons
Апарат New Horizons. Джерело: NASA

New Horizons погляне на Уран та Нептун

Апарат NASA New Horizons спробує поглянути на Уран та Нептун з незвичного ракурсу. Цей зонд відомий тим, що 2015 року здійснив близький проліт поблизу від Плутона, а після того досліджував зовнішні області Сонячної системи. Однак в останні роки йому майже нічим зайнятися.

Тож вчені вирішили спрямувати його погляд не назовні, а всередину Сонячної системи. Їх цікавлять Уран та Нептун. Ці планети розташовані надзвичайно далеко від нас, і єдиним апаратом, який досліджував їх зблизька, досі лишається Voyager 2, який пролітав повз них у другій половині 1980-х. Тож ми практично ніколи не бачили, який вигляд вони мають із боку, протилежному Сонцю.

New Horizons стане першим апаратом, який зробить це. Його мультиспектральна оглядова камера MVIC достатньо потужна для того, аби розгледіти ці планети навіть з дуже великої відстані й, можливо, вона дозволить вченим розгадати одну із загадок крижаних гігантів.

Загадка теплового потоку

Насамперед вчених цікавлять атмосфери планет і те, як вони поглинають та випромінюють тепло. Також їх цікавить, як потік тепла проходить крізь кам’яне ядро. З енергією, що надходить зсередини планети, пов’язана загадка, відповідь на яку хочуть отримати дослідники.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал Місяць №2 2024 (191)

До товару

Річ у тім, що Уран випромінює у космос у 2,5 раза менше тепла, ніж Нептун, попри те, що розташований ближче до Сонця. Цьому є кілька пояснень. Можливо, всередині нього є якийсь шар, що блокує проходження тепла. Або ж гігантський удар, що мільйони років тому перевернув планету на бік, призвів до миттєвої втрати майже всієї енергії її ядра.

Спостереження із Землі

Розібратися з усім цим і має New Horizons. Але робитиме він це не сам. З орбіти Землі йому допомагатиме космічний телескоп Hubble. Проте великі сподівання вчені покладають на астрономів-аматорів. Ті з них, хто має прилади з діаметром об’єктива 16 дюймів, тобто 400 мм, зможуть долучитися до спостережень.

Спостерігати за обома планетами краще за все під час їхньої опозиції, тобто коли Земля опиняється точно між ними та Сонцем. На щастя, цього року для Нептуна й Урана цей момент настане з різницею всього у два місяці.

Опозиція Нептуна відбудеться 19 вересня. В цей час він перебуватиме у сузір’ї Водолія та матиме видиму величину +7,8. Найкращі умови для спостереження за Ураном настануть 13 листопада, коли він опиниться у сузір’ї Овна та матиме блиск +5,7.

За матеріалами www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів