Зонд NASA Lucy вперше розгледів цілі своєї 12-річної місії

Космічний апарат, який наразі мчить через Сонячну систему, вперше побачив свої цілі — астероїди, до яких його відправили досліджувати. Зонд NASA Lucy, запущений у жовтні 2021 року, очолює першу в історії місію з вивчення троянських астероїдів, які супроводжують Юпітер. З 11 об’єктів, які він планує відвідати, апарат вже зробив зображення чотирьох: Еврібат, Полімеле, Левкус і Орус.

Бачення художника того як космічний апарат Lucy пролітає повз Троянські астероїди
Уявлення художника про те, як космічний апарат Lucy пролітає повз троянські астероїди

Отримані від Lucy зображення були зроблені між 25 і 27 березня. Космічний апарат у той час перебував на відстані понад 530 млн км від своїх астероїдних цілей. Це у понад три рази більше за відстань між Землею та Сонцем. Кожну ціль спостерігали впродовж певного періоду часу: 6,5 годин для Еврібата, 2,5 години для Полімеле, 2 години для Левкуса і 10 годин для Оруса.

Покадрові зйомки Lucy
Покадрове знімкування Lucy грецьких астероїдів, які він відвідає у 2027 та 2028 роках. Фото: NASA/Goddard/SwRI/JHU-APL

Греки та троянці

Троянські астероїди — це група космічних каменів, які мають спільну орбіту з Юпітером. Вони поділяються на дві популяції, які випереджають та слідують за гігантською планетою в її обертанні навколо Сонця. Астероїди мають тенденцію збиратися у цих двох положеннях орбітального шляху Юпітера в так званих точках Лагранжа — зонах гравітаційної стабільності, створених взаємодією між двома тілами в орбітальній системі. Грецька та троянська групи астероїдів розташовані у точках Лагранжа L4 та L5. Еврібат, Полімеле, Левкус та Орус належать до грецького рою. Lucy відвідає їх у 2027 і 2028 роках.

Троянські зграї налічують тисячі астероїдів. Вважається, що вони складаються з первісних матеріалів, з яких були створені планети на початку існування Сонячної системи. 12-річна місія NASA Lucy полягає в тому, щоб пролетіти та уважно вивчити дев’ять з них, як з грецького, так і з троянського таборів.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Цілі Головного поясу

Також апарат має на меті вивчити два астероїди в Головному поясі, який розташований між Юпітером і Марсом. Перша зустріч Lucy з астероїдом (152830) Дінкінеш Головного поясу відбудеться в листопаді 2023 року. Після цієї зустрічі космічний апарат повернеться назад до Землі, щоб виконати гравітаційний маневр, який дасть йому остаточний поштовх, щоб нарешті досягнути орбіти Юпітера. Після цього маневру зонд відвідає другий астероїд Головного поясу — (52246) Дональд Джохансон у 2025 році, а потім здійснить свою історичну зустріч з Еврібатом у серпні 2027 року.

Раніше ми повідомляли про те, що Lucy вразив приголомшливим видом на Землю з відстані 620 тис. км.

За матеріалами Science Alert.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів