Зонд Lucy зазнімкував Місяць

16 жовтня зонд Lucy виконав гравітаційний маневр на околицях Землі. Співробітники місії скористалися цією можливістю, щоб перевірити роботу його наукових інструментів, зокрема й камери L’LORRI.

Під час прольоту Lucy зробив низку знімків нашої планети. Але Земля була не єдиним небесним тілом, зазнімкованим Lucy того дня. Зонд також провів знімання Місяця. Об’єднавши, передані ним зображення, співробітники місії отримали низку великих мозаїк його поверхні.

Високогірний регіон Місяця

Перша складена з десяти окремих знімків, зроблених з витримкою у дві мілісекунди. Роздільна здатність зображення складає 1,3 км, знімання велося з дистанції у 260 тисяч км. Воно демонструє високогірну ділянку завдовжки близько 1200 км. Вона вкрита великою кількістю ударних формацій. Трохи ліворуч від центру мозаїки можна побачити кратер Арзахель. Його діаметр становить 96 км, за місячними масштабами він був утворений відносно недавно.

Високогірний регіон Місяця, зазнімкований зондом Lucy. Джерело: NASA/Goddard/SwRI/JHU-APL/Tod R. Lauer (NOIRLab)

Кратер Коперник

Друга мозаїка складена з п’яти знімків, зроблених із витримкою в одну мілісекунду з дистанції 230 тисяч кілометрів. Її роздільна здатність становить 1,2 км. Зображення демонструє східну частину видимого боку Місяця. На ньому зображено безліч, добре знайомих усім любителям астрономії, місячних структур. Оточений променевою системою найбільш яскравий кратер, називається Коперник. Його діаметр становить 93 км, він утворився 800 млн років тому.

Мозаїка місячної поверхні, зроблена зондом Lucy. Джерело: NASA/Goddard/SwRI/JHU-APL/Tod R. Lauer (NOIRLab)

Море Дощів

На останньому знімку зафіксована ділянка місячної поверхні завширшки близько 1000 км, на якій домінує гігантська базальтова рівнина, відома під назвою Море Дощів. Це величезний ударний кратер, який колись був повністю заповнений лавою.

Знімок Моря Дощів, зроблений зондом Lucy. Джерело: NASA/Goddard/SwRI/JHU-APL/Tod R. Lauer (NOIRLab)

У правій нижній частині знімка можна побачити гірську гряду, яка є частиною валу цього кратера. Вона відома під назвою Апенніни. Її довжина близько 600 км, а максимальна висота до 5400 м, що робить її одними з найвищих гір на видимому боці Місяця. У 1971 році експедиція Apollo 15 здійснила посадку в цьому районі.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine

Нова теорія про гравітацію без маси: знайдена альтернатива темній матерії 
Вийшла безплатна ознайомча версія українського дизельпанку про галичан у космосі Sand
З першого разу: вежа Mechazilla успішно зловила прискорювач Super Heavy
Спіймай мене, якщо зможеш: пряма трансляція п’ятого польоту Starship
У розв’язанні задачі трьох тіл знайшли «острови стабільності»
Вчені відтворили звук магнітного перевороту Землі 41 000 років тому
Де позаземні цивілізації у Всесвіті: вчені висловили тривожне припущення
Виявлена ключова причина перетворення Марса на мертву пустелю
Японська ракета запустить арабського дослідника астероїдів
Жах! Чорна діра пожирає зорі одну за одною!