LRO зазнімкував місце посадки Apollo 15

На честь 50-ї річниці місії Apollo 15 фахівці групи супроводу місії LRO опублікували нове зображення, що демонструє місце висадки експедиції та сліди, залишені астронавтами на місячній поверхні.

         

Місце висадки експедиції Apollo 15 (фото LRO). Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

Apollo 15 здійснив посадку на Місяць 30 липня 1971 року. Він став першим із т.зв. J-місій. Завдяки зміні схеми польоту та деяким доопрацюванням носія Saturn V інженерам удалося збільшити масу місячного модуля на дві тонни. Це дозволило взяти більше наукового обладнання та припасів і продовжити термін перебування учасників висадки на Місяці до трьох днів

Але головною інновацією став місячний ровер. Завдяки йому астронавти Девід Скотт та Джеймс Ірвін зуміли дослідити більшу територію, ніж три попередні експедиції разом узяті. Також варто зазначити, що ця місія стала першою, в якій екіпаж пройшов геологічну підготовку за новою розширеною програмою. Усе це в результаті забезпечило польоту Apollo 15 статус однієї з найуспішніших, з наукової точки зору, місячних експедицій.

Знімок LRO демонструє область розміром 262×186 м. У її центрі чітко виділяється посадковий ступінь місячного модуля. Поблизу нього можна побачити безліч слідів астронавтів та ровера (сам він залишився за межами кадру), а також деяке наукове обладнання, залишене на поверхні Місяця.

Маршрути астронавтів експедиції Apollo 15. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

Додатково було опубліковане, створене на основі даних LRO зображення, що демонструє маршрути всіх трьох поїздок астронавтів. Метою двох перших було підніжжя гори Хедлі-Дельта, третьої — каньйон Хедлі Рілл. Загалом, учасники експедиції пробули за межами місячного модуля 18 годин 34 хвилини, подолавши за цей час відстань 27,9 км.

За матеріалами https://www.lroc.asu.edu