Зонд для вивчення Європи показали пресі

Співробітники Лабораторії реактивного руху NASA (JPL) влаштували презентацію зонда Europa Clipper для журналістів. Його запустять восени цього року.

Журналісти всередині чистої кімнати NASA, де знаходиться апарат Europa Clipper. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Розробку Europa Clipper ведуть із 2013 року, місія була остаточно схвалена NASA у 2019 році. Апарат призначений для вивчення Європи — одного із супутників Юпітера, під крижаною поверхнею якого ховається величезний океан. Europa Clipper повинен буде визначити його основні характеристики та дати базову оцінку життєздатності.

Наразі Europa Clipper вже успішно завершив більшу частину передпольотних тестів. Тож, співробітники JPL влаштували представникам преси тур чистою кімнатою, в якій поки що перебуває апарат, і відповіли на основні запитання.

Журналісти всередині спостережного майданчика чистої кімнати NASA. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Europa Clipper буде запущений у жовтні 2024 року за допомогою ракети Falcon Heavy. Однак навіть її потужності недостатньо, щоб безпосередньо відправити апарат до Юпітера. Тому, Europa Clipper доведеться виконати кілька додаткових гравітаційних маневрів в околицях Марса та Землі для прискорення. Апарат повинен буде досягти Юпітера у 2030 році.
Місія отримуватиме енергію від блоку вельми значних сонячних батарей загальною площею 95 м². Під час перебування біля Землі вони вироблятимуть 23 тисячі ватів енергії. До того моменту, коли Europa Clipper досягне Юпітера, їхнє вироблення знизиться до 700 ватів. Іншою вагомою проблемою стала потужна юпітеріанська радіація. Для захисту від неї всі найбільш критично важливі компоненти апарата були поміщені в спеціальний притулок.
Наразі інженери розраховують, що Europa Clipper працюватиме до 2034 року. У фіналі місії апарат буде навмисно розбитий об один із супутників Юпітера. Це необхідно, щоб виключити ймовірність того, що в майбутньому Europa Clipper впаде на Європу і забруднить її поверхню земними бактеріями. Поки що інженери схиляються до того, щоб направити апарат на Ганімед.

За матеріалами https://phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна