Вібрації, удари та вакуумна камера: Europa Clipper готується до польоту в космос

Фахівці Лабораторії реактивного руху NASA завершили серію тестів апарата Europa Clipper. Вони продемонстрували його готовність до космічного польоту.

Апарат Europa Clipper у вакуумній камері. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Europa Clipper буде запущено в жовтні 2024 року. Метою місії є Європа — супутник Юпітера, під крижаною поверхнею якого ховається величезний океан. Europa Clipper повинен буде провести комплексне вивчення цього тіла та оцінити його життєздатність.

Перш ніж запускати Europa Clipper інженерам необхідно переконатися в тому, що апарат зуміє витримати переліт у міжпланетному просторі. Для цього вони організували серію тестів. Ключовим із них стало випробування у вакуумній камері. Під час нього фахівці перевірили, як Europa Clipper впорається з величезними перепадами температур, які виникнуть під час польоту. Загалом, це випробування тривало 16 днів.

Апарат також пройшов випробування на вібрацію, удари та акустику. Під час вібраційних тестів його багаторазово трясли вгору-вниз і з одного боку в інший — точно так само, як його буде трясти під час запуску. При випробуваннях на ударне навантаження використовували піротехніку, що імітує вибуховий поштовх, який апарат отримає, коли відокремиться від ракети й розпочне самостійний політ. Нарешті, акустичні випробування дали змогу переконатися, що Europa Clipper не отримає ушкоджень від шуму, який виникне під час запуску.

Найближчим часом Europa Clipper буде переправлено в Космічний центр імені Кеннеді. Там він пройде останні перевірки та буде підготовлений до запуску. Щоб дістатися до цілі, апарату знадобиться шість років і два гравітаційних маневри — один в околицях Марса, а інший біля Землі. Вони дадуть змогу Europa Clipper розвинути необхідну швидкість, щоб вийти на орбіту навколо Юпітера. За планом це станеться у квітні 2030 року.

Раніше ми розповідали про послання, яке буде встановлено на борту Europa Clipper.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine