Зниклого безвісти астронома знайшли мертвим біля телескопа

Чилійська поліція знайшла тіло британського астронома Томаса Марша, який загадковим чином зник у вересні. 60-річний професор Томас Марш з Ворицького університету працював в обсерваторії Ла-Сілья, неподалік пустелі Атакама в Кокімбо, Чилі.

Дивні обставини быля обсерваторії Ла-Сілла
Дивні обставини біля обсерваторії Ла-Сілья. Фото: Futurism

Пошуки зниклого безвісти розпочалися незабаром після зникнення в середині вересня. У пустельній місцевості були знайдені його одяг і мобільний телефон. Приблизно через 55 днів після того поліція виявила тіло Марша, яке було загадковим чином роздягнене до пояса та знаходилось поруч із обсерваторією. Про це повідомляє El Pais.

Обсерваторія Ла Сілла
Обсерваторія Ла-Сілья. Фото: ESA

«Після інтенсивних пошуків спеціалізованим підрозділом було знайдене бездиханне тіло астронома, зниклого безвісти 16 вересня. Ми сумуємо, повідомляючи цю новину, і висловлюємо співчуття його родині та друзям», — написало поліцейське відомство в Twitter.

Наразі не повідомляється про причини смерті. Залишається незрозумілим, що сталося в останні години життя Марша. Одна з головних версій розслідування полягає в тому, що він самотужки вирушив у похід і незабаром загубився. Але пояснити, чому Марш був роздягненим, поліція поки не в змозі.

Дивні обставини

Спочатку британський астроном упродовж чотирьох днів відвідував провідну обсерваторію Ла-Сілья, яка належить Європейській південній обсерваторії. За словами одного з його колег, Марш дуже добре знав місцевість, адже він не раз там працював і викладав.

Томас Річард Марш
Загиблий астроном Томас Річард Марш. Фото: t13.cl

Єдиним свідком, хто востаннє бачив професора, виявився британський студент, який подорожував із Маршем до обсерваторії. Згідно зі свідченнями, які він дав поліції, Марш за день до свого зникнення сказав студенту щось надзвичайно дивне і докоряв йому за відсутність зобов’язань.

Поки слідство триває, щоб визначити, що саме трапилося з астрономом.

Раніше ми повідомляли про те, як помер командир експедиції Apollo 9.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine