«Ветеран» Європейської Південної обсерваторії (фото)

Представлений знімок зроблений на території обсерваторії Ла Сілья. Він демонструє «ветерана» Європейської Південної обсерваторії — 3,6-метровий рефлектор ESO.

3,6-метровий рефлектор ESO. Джерело: ESO/M. Zamani

3,6-метровий рефлектор є одним із найстаріших робочих телескопів ESO. Він побачив своє «перше світло» у 1976 році. З того часу телескоп неодноразово модернізувався. Так, у 2008 році на ньому був змонтований високоточний спектрограф променевих швидкостей HARPS. А в червні нинішнього року до нього приєднався спектрограф інфрачервоного діапазону NIRPS. Завдяки цьому 3,6-метровий рефлектор ESO став найбільшим у світі спеціалізованим комплексом для пошуків і досліджень екзопланет.

Телескоп-«ветеран» знаходиться у вежі більшого розміру (ліва частина зображення). У меншій вежі встановлений Допоміжний телескоп (CAT), спостереження на якому були припинені у 1998 році. Однією з його основних цілей було визначення віку зір Чумацького Шляху. Обидві вежі з’єднані місточком. Він призначався для передачі світла від CAT до 3,6-метрового рефлектора. Завдяки цьому обидва телескопи могли працювати у тандемі, використовуючи різні приймачі.

На знімку також можна побачити зоряні треки, прокреслені зорями при їх обертанні навколо південного полюса світу. Вони утворюються під час зйомки з великою витримкою.

Раніше ми розповідали про влаштування високотехнологічних вітрових щитів VLT — ще одного знакового телескопа ESO.

За матеріалами https://www.eso.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine