Знайдений винуватець у зриві місії Peregrine від Astrobotic

Компанія Astrobotic ідентифікувала потенційну причину проблем, що виникли з її місячним апаратом Peregrine, який тепер не зможе здійснити заплановану посадку на Місяць.

ASTROBOTIC
Місячний посадковий модуль Peregrine на ракеті Vulcan Centaur ULA. Фото: Astrobotic

Peregrine стартував 8 січня на новій ракеті Vulcan Centaur компанії United Launch Alliance (ULA) з метою стати першим приватним космічним апаратом, який здійснить м’яку посадку на Місяць. Однак ця мрія була майже одразу зруйнована після виходу на навколоземну орбіту через виявлений витік пального. Це трапилось після від’єднання Peregrine від верхнього ступеня ракети. Astrobotic зараз працює над усуненням несправностей і вивченням проблеми.

«Першочергова гіпотеза Astrobotic щодо аномалії в роботі двигуна космічного корабля Peregrine полягає в тому, що клапан між гелієм, що перебуває під тиском, і окислювачем не закрився після спрацьовування під час ініціалізації. Це призвело до викиду гелію, який підняв тиск в баку окислювача вище робочої межі та згодом розірвав його», — про це повідомили представники компанії.

Peregrine
Ілюстрація місії Peregrine від Astrobotic така посадка на Місяць вже не відбудеться

Astrobotic не приховувала проблем, які стались із Peregrine. Компанія активно повідомляє громадськість щодо перебігу місії та розповідає про виконані й подальші дії. В компанії чесно зізнались, що витік пального унеможливить виконання запланованої посадки апарата на Місяць. Утім, Peregrine наразі перебуває у стабільному режимі та має в запасі палива на безперервну роботу двигунів протягом 40 годин, хоча цієї кількості недостатньо для посадки.

На борту Peregrine 20 корисних вантажів для різних приватних клієнтів, включаючи вимпел із прапором та картою України. Серед вантажів варто згадати навіть один скандальний, який викликав обурення у народу навахо.  

Запуск Peregrine відзначив довгоочікуваний дебют ракети Vulcan Centaur, яка замінила старі ракети ULA Atlas V і Delta. Vulcan Centaur успішно вивела Peregrine на заплановану траєкторію. На відміну від космічного апарата, ракета здійснила своє завдання без жодних аномалій.

Раніше ми повідомляли про те, як NASA закликали припинити осквернення Місяця.

За матеріалами Space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine