Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті

На початку тижня космічна компанія Джеффа Безоса Blue Origin відправила чергових космічних туристів у суборбітальний політ на ракеті New Shepard. Проте цього разу увагу привернув не технологічний прорив, а склад екіпажу: шість відомих жінок, серед яких співачка Кеті Перрі, журналістка Гейл Кінг та Лорен Санчес — наречена Безоса. Проте замість підтримки 11-хвилинний політ жіночого екіпажу викликав бурю обурення, перетворившись на головний науково-соціальний дискурс останніх днів. 

Blue Origin
Жіночий екіпаж туристичної місії Blue Origin NS-31

Після лише двох днів підготовки учасниці отримали статус астронавток, що стало приводом для іронії. Критики наголошують: політ не мав наукової цінності, ставши черговим PR-ходом Blue Origin. «Це як дорога фотосесія на тлі космосу», — зауважив один із коментаторів у соцмережах. 

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №1 2021 (182)

До товару

Учасниці, однак, наполягають на символізмі місії. «Ми відкриваємо космос для майбутніх поколінь жінок», — заявила Санчес, яка долетіла до межі космосу на ракеті, розробленій, за її словами, людьми з великим серцем. Гейл Кінг додала: «Кожен лист від дівчат, які написали «я теж хочу так», — наша спільна перемога. Хейтери не вкрадуть нашу радість». 

Соціум проти суборбітального гламуру

Реакція суспільства виявилася менш оптимістичною. Акторка Олівія Вайлд іронізувала в Instagram: «За мільярд доларів можна було б фінансувати дослідження клімату, а не постити селфі в соцмережах». Відома стендаперка Емі Шумер після розголосу взагалі здала свій квиток у космос, згадавши про справжні проблеми на Землі. 

Blue Origin
Джефф Безос зустрічає жіночий екіпаж NS-31 одразу після приземлення. Фото: Blue Origin

Модель Емілі Ратайковскі назвала політ «огидним трюком», підкресливши: «Поки олігархи грають в астронавтів, мільйони борються за виживання». Педагог Ніна Тернер жорстко порівняла витрати Безоса: «Його ракета коштує стільки, скільки річне лікування мільйонів американців». 

Чи має гламур місце в космосі? 

Попри критику, Blue Origin продовжує популяризувати туристичні польоти. Аналітики нагадують: суборбітальні подорожі поки що залишаються розкішшю для менш ніж 1% людей на планеті, а їхній внесок у науку взагалі мінімальний, якщо не відсутній зовсім. «Це як перші автопробіги: дорого й без користі, але з часом технології стають доступнішими для всіх», — коментує космічний експерт Майкл Лопез-Алегрія. 

Проте питання залишаються: чи виправдовує символізм мільйонні витрати? Чи стане космос новим полем для шоу знаменитостей? Поки що відповіді більше нагадують філософські дебати, ніж наукову дискусію. Але одне зрозуміло: поки мільярдери насолоджуються короткими стрибками у стратосферу, справжні дослідники Місяця чи Марса будуть жертвувати собою за скромну зарплатню звичайного держслужбовця.

Раніше ми розповідали про те, як польоти мільярдерів у космос заради розваги «вбивають» атмосферу Землі.

За матеріалами people.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів