Земля стрімко нагрівається: червень побив історичний температурний рекорд

Відділ моніторингу клімату Європейського Союзу б’є на сполох: 2023 рік може стати найспекотнішим періодом за всю історію спостережень. Це стало очевидним у червні, коли середня глобальна температура поверхні Землі перевищила позначку 1,5°C.

Спекотний клімат на Землі
Наслідки глобального потепління стануть серйознішими та складнішими. Фото: Pexels

«Ми щойно пережили найспекотніший початок червня за всю історію спостережень, після того, як травень був лише на 0,1°C холодніший за найтепліший травень усіх часів. Моніторинг нашого клімату стає більш важливим, ніж будь-коли, щоб з’ясувати, як часто і як тривало глобальна температура перевищує позначку 1,5 градуса», — заявила заступниця директора C3S Саманта Берджесс.

Нагадаємо, що Паризька угода про зміну клімату передбачає план обмеження глобального потепління до рівня нижче 2°C, а також продовження зусиль для зменшення його до 1,5°C.

За даними Європейської служби зміни клімату Copernicus Climate Change Service (C3S), середня світова температура приземного повітря на початку червня була вищою на 1,5°C порівняно з епохою до промислової революції. Це перша ознака надзвичайно теплого літнього місяця.

У травні 2023 року Всесвітня метеорологічна організація опублікувала звіт, в якому прогнозується, що глобальна температура досягатиме нових рекордів упродовж наступних п’яти років. Звіт категорично стверджує, що існує 66% ймовірність того, що середньорічна світова температура поверхні за період між 2023 і 2027 роками перевищить позначку 1,5°C принаймні на один рік.

Звіт також вказує на 98% ймовірність того, що протягом наступних п’яти років і п’ятирічного періоду загалом будуть зафіксовані найтепліші значення в історії спостережень.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №2 2021 (183)

До товару

Висока температура — причина аномалії

C3S вважає, що з посиленням потепління Ель-Ніньйо можна очікувати, що середня глобальна температура повітря знову перевищить позначку 1,5⁰C упродовж наступних дванадцяти місяців. Ель-Ніньйо — це аномальне потепління поверхневих вод в екваторіальній частині Тихого океану.

Не вперше глобальна температура перевищує позначку 1,5°C від промислової ери. Вперше це сталося у грудні 2015 року, а також було зафіксовано кілька разів взимку та навесні 2016 та 2020 років у північній півкулі, як зазначено у звіті C3S.

«Кожен градус має велике значення, щоб уникнути ще більш серйозних наслідків кліматичної кризи», — додала Берджесс.

Зі збільшенням випадків перевищення світової середньої температури на 1,5⁰C наслідки глобального потепління стануть серйознішими та складнішими.

Раніше ми повідомляли про те, як три роки тому був зареєстрований рекордний мінімум арктичного льоду.

За матеріалами Interesting Engineering.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів