Зареєстрований рекордний мінімум арктичного льоду

У липні 2020 р. супутники зареєстрували мінімальну кількість арктичного льоду цього місяця за весь час спостережень з 1979 р. Загальна площа крижаного покриву склала 7,28 млн км². Це на 2,19 млн км² менше від середнього значення в період з 1979 по 2010 р. і на 310 тис. км² менше попереднього рекорду, встановленого в липні минулого року.

За словами вчених, цьому сприяли надзвичайно високі температури, що встановилися у травні та червні над Сибіром. Вони призвели до швидкого танення льоду в Східно-сибірському морі та море Лаптєвих, тоді як морські течії допомогли видалити лід з арктичного узбережжя Росії, відкривши Північний морський шлях на місяць раніше звичайного.

За словами метеорологів, у канадському секторі Арктики середньомісячна температура виявилася вищою за норму на 4-6°C, а в деяких місцях — на 7°C. У російському секторі в окремих районах кліматичну норму було перевищено на 5°C.

Вчені поки не можуть сказати, чи буде побитий встановлений у вересні 2012 рекорд абсолютного мінімуму морського льоду в Арктиці. Зараз над регіоном утворилася атмосферна система низького тиску, яка може або сприяти прискореному таненню, або навпаки, трохи уповільнити цей процес.

За матеріалами: https://earthobservatory.nasa.gov