Зелене небо над Південною Дакотою. Чому це сталося?

5 липня небо над штатом Південна Дакота набуло зеленого забарвлення в умовах відчутної хмарності. Це достатньо рідкісне явище, але у ньому немає нічого надприродного. Це лише гра світла й атмосфери.

Зелене небо над Південною Дакотою
Зелене небо над містом Сіу Фоллс. Джерело: Тwitter.com/HouckisPokisewx

Зелене небо над Південною Дакотою

У вівторок, 5 липня, користувачі соціальних мереж у Сполучених Штатах почали повідомляти, що небо над Південною Дакотою набуло зеленого кольору. Варто зауважити, що у місцевості, де спостерігалося це явище, саме розпочиналася буря і небо було вкрите хмарами.

Метеорологічна служба США також підтвердила, що у вівторок над Південною Дакотою пронісся буревій із грозою. Швидкість вітру при цьому сягала 159 км/год. У результаті негоди майже 30 тис. людей залишилися без електрики.

https://twitter.com/TwstdSkyStudios/status/1544647374751952896?s=20&t=ecQ5mEXpfk3bkFJWrWJvew

Чому так буває?

Зелене небо — це, на відміну від Урана, відносно рідкісне атмосферне явище на Землі. Вчені не мають його загальноприйнятого пояснення. Найбільш вірогідна версія пов’язує його з умовами, коли потужна буря насувається на місцевість перед заходом Cонця.

Хмари складаються з крапельок води. Коли вони стають достатньо великими, але ще не падають, наприклад, через вітер, то сильно змінюють умови проходження світла через атмосферу. Крізь них проривається переважно синє світло.

Якщо при цьому західна частина горизонту не захмарена повністю, сонячне світло набуває червонуватого кольору. І саме змішування червоних та синіх променів дає зелене забарвлення. Умови для цього виникають не завжди. Тому значно частіше можна побачити під хмарою насичений синій.

Нічого надприродного ані в зеленому, ані в темно-синьому забарвленні неба немає. Але таке явище може свідчити, що наближається потужний град із грозою. Тож краще заховатись у безпечне місце.

За матеріалами www.euronews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine