Завершено будівництво найпотужнішого радіотелескопа північної півкулі

Інститут міліметрової радіоастрономії (IRAM) повідомив про введення в експлуатацію останньої антени комплексу радіотелескопів NOEMA. Урочиста церемонія відкриття обсерваторії відбулася 30 вересня.

Комплекс радіотелескопів NOEMA Джерело: IRAM

Комплекс NOEMA розташований на плато де Буре у Французьких Альпах. Він складається із дванадцяти 15-метрових антен. Перша з них була встановлена у 2014 році. Отже, на те, щоб повністю ввести обсерваторію в експлуатацію, знадобилося вісім років.

На сьогодні NOEMA є найпотужнішим радіотелескопом у північній півкулі. Його антени оснащені високочутливими приймачами, які працюють близько до квантової межі. Під час спостережень вони можуть діяти як єдиний телескоп. Для цього сигнали, що приймаються антенами, складаються в єдине ціле. Це дозволяє створити віртуальний аналог радіотелескопа з діаметром, що дорівнює відстані між зовнішніми антенами. При цьому співробітники обсерваторії можуть переміщувати антени на інші позиції. Для цього використовується спеціальна рейкова система завдовжки 1,7 км.

Завершення будівництва NOEMA є важливою новиною для астрономів. Це одна з небагатьох радіообсерваторій, здатних одночасно виявляти та вимірювати велику кількість сигнатур (своєрідних «відбитків пальців») молекул та атомів. Комплекс дасть дослідниками можливість вивчати склад та динаміку галактик, процеси народження та смерті зір, комети, а також околиці чорних дір.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №5 (180) 2020

До товару

Комплекс радіотелескопів NOEMA Джерело: IRAM

Також варто відзначити, що навіть працюючи не на повну потужність, NOEMA вже встиг зробити низку відкриттів. Наприклад, обсерваторія спостерігала найвіддаленішу з відомих на сьогодні галактик, що утворилася незабаром після Великого вибуху. Крім того, комплекс виміряв температуру реліктового випромінювання на ранній стадії розвитку Всесвіту.

Ви також можете почитати про плани будівництва найбільшого у світі радіотелескопа, який розтягнеться від Південної Африки до Австралії.

За матеріалами https://phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів