Застряглі у космосі: повернення екіпажу Starliner відклали на невизначений термін

Двоє астронавтів, які подорожували на кораблі Boeing Starliner, все ще залишаються на борту Міжнародної космічної станції через проблеми з капсулою. Проте компанія Boeing стверджує, що астронавти не застрягли, повідомляє Associated Press.

Starliner
Boeing Starliner пристикований до МКС вид з ілюмінатора. Фото: NASA

Астронавти Бутч Вілмор і Суні Вільямс мали повернутися додому на Boeing Starliner 14 червня. Але їхній зворотний рейс неодноразово відкладався через різні технічні проблеми з кораблем. Три потенційні дати посадки було скасовано, а наразі повернення астронавтів додому взагалі  призупинено на невизначений термін.

Найсерйозніші з виявлених проблем: несправні двигуни та витік гелію. NASA повідомляє, що персонал активно працює над аналізом цих проблем. Після завершення аналізу буде визначена нова дата відльоту астронавтів, проте наразі конкретних термінів немає.

«Поки що ми не бачимо жодного сценарію, за якого Starliner не зможе доставити Бутча і Суні додому», — заявив керівник програми комерційних польотів NASA Стів Стіч.

Starliner
Космічний корабель Starliner пристикований до модуля Harmony, коли Міжнародна космічна станція обертається на висоті 400 км над узбережжям Середземного моря біля Єгипту. Авторство: NASA

Starliner має доповнити космічні кораблі SpaceX Crew Dragon із доставки астронавтів на космічну станцію і назад. NASA виділила компанії Boeing 4,2 млрд доларів на розробку Starliner. Цей політ став першим пілотованим, який зазнавав численних затримок через технічні проблеми протягом попередніх років.

Проблеми з космічним кораблем збіглися з нещодавніми негараздами Boeing у виробництві літаків, де були виявлені серйозні недоліки в контролі якості. Хоча ці проблеми безпосередньо не пов’язані з космічним кораблем, ситуація свідчить про загальні труднощі в компанії.

Астронавти залишаються на станції, поки NASA і Boeing працюють над розв’язанням проблем, і поки що невідомо, коли вони зможуть повернутися додому.

Раніше ми повідомляли про те, як астронавти побачили політ Starliner на тлі полярного сяйва.

Juno зробив дивовижне фото Юпітера
Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео
Космічне кільце: астрономи зазнімкували гіперсвітну галактику
Викрадення «Луни-2»: як ЦРУ дізналися секрети радянської космічної програми під носом у КДБ
Вчені виявили неподалік від Сонця неймовірно швидкий об’єкт
Галактика-конструктор: телескоп Hubble зазнімкував незвичайного сусіда Чумацького Шляху
Астронавти залишатимуться на борту МКС під час її падіння в атмосферу Землі
Не помічали 55 років: пенсіонер виявив помилку у старій відеогрі Lunar Lander
Новий сонячний цикл вже міг розпочатися