Астронавти побачили політ Starliner на тлі полярного сяйва

Зворушливий таймлапс демонструє залите полярним сяйвом небо разом із космічним кораблем Boeing Starliner.

Boeing Starliner на фоні полярного сяйва під час тестування двигунів 15 червня 2024 року
Boeing Starliner на тлі полярного сяйва під час тестування двигунів 15 червня 2024 року. Знімок був зроблений із борту SpaceX Dragon, пристикованого до Міжнародної космічної станції. Фото: NASA / Matthew Dominick

На момент публікації Starliner все ще пристикований до Міжнародної космічної станції (МКС), де екіпаж тестував двигуни капсули перед поверненням на Землю. Проблеми зі стикуванням виникли 6 червня, коли астронавти вже були на борту. Під час проведення чергових випробувань інші астронавти з борта капсули SpaceX Dragon записали відео зеленого полярного сяйва, яке розкинулося під Starliner.

«Сьогодні Starliner проводив випробування. Тому ми вирішили подивитися на нього з ілюмінатора Dragon», — написав у соціальній мережі X астронавт NASA Метью Домінік. Астронавт також поділився відеозаписом випробувань, на якому видно, як ліхтарики екіпажу всередині Starliner освітлюють інтер’єр космічного корабля.

Полярні сяйва виникають, коли Сонце випромінює заряджені частинки, які взаємодіють з магнітним полем Землі. Частинки світяться і випромінюють яскраві кольори. Сонце зараз особливо активне, оскільки досягає піка свого 11-річного циклу активності, тому ці шоу стали спостерігатися частіше.

Місія затягнулась

Starliner пілотують ветерани NASA: астронавти Бутч Вілмор і Суні Вільямс, колишні льотчики-випробувачі ВМС США. Вони підкреслюють, що місія є тренувальною для виявлення та усунення основних проблем перед сертифікацією Starliner для спорядження регулярних місій на МКС, що розпочнеться не раніше 2025 року.

Через випробування двигунів та планування виходу у відкритий космос тижнева місія екіпажу з льотних випробувань (CFT) затягнулась ще на кілька днів. Під час розширеної місії екіпаж виконає додаткові операції з люком, щоб краще зрозуміти, як ним керувати, й оцінить пілотування з використанням переднього ілюмінатора.

Невдачі Starliner

Starliner і Dragon — це два комерційні космічні кораблі, які NASA профінансувала у 2014 році для заміни російських «Союзів». Очікувалося, що обидва кораблі полетять не раніше 2017 року. Однак технічні та фінансові проблеми відтермінували ці плани. SpaceX відправила своїх перших астронавтів у 2020-му після успішної тестової місії без екіпажу. Але запуски Starliner постійно відтерміновувались.

Перший тестовий політ капсули на МКС без екіпажу відбувся у 2019 році, але корабель не досягнув місця призначення через комп’ютерні збої. Десятки таких проблем і спалах пандемії коронавірусу в 2020 році відклали другий автономний політ до 2022-го. Це випробування пройшло за планом, але виникли нові проблеми, що відтермінувало запуск пілотованого польоту до 2023 року.

Зрештою, після кількох перенесень, проблем із витоком гелію та несправним двигуном космічний корабель від Boeing все ж здійснив політ з екіпажем до МКС.

Раніше ми розповідали все про новий космічний корабель від Boeing.

За матеріалами space.com

Juno зробив дивовижне фото Юпітера
Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео
Космічне кільце: астрономи зазнімкували гіперсвітну галактику
Викрадення «Луни-2»: як ЦРУ дізналися секрети радянської космічної програми під носом у КДБ
Вчені виявили неподалік від Сонця неймовірно швидкий об’єкт
Галактика-конструктор: телескоп Hubble зазнімкував незвичайного сусіда Чумацького Шляху
Астронавти залишатимуться на борту МКС під час її падіння в атмосферу Землі
Не помічали 55 років: пенсіонер виявив помилку у старій відеогрі Lunar Lander
Новий сонячний цикл вже міг розпочатися