Заснований українцями космічний стартап з обслуговування супутників залучив 4 млн доларів

Стартап Kurs Orbital («Курс-Орбітал»), заснований українськими ветеранами космічної галузі, успішно залучив фінансування своєї технології обслуговування супутників. Щоб прискорити реалізацію амбітних планів, Kurs Orbital закрив раунд фінансування на суму 3,7 млн євро під керівництвом європейської венчурної компанії OTB Ventures, з участю Credo Ventures, Galaxia, In-Q-Tel та Inovo.

ARCap
Модуль ARCap від Kurs Orbital

Корисна мета Kurs Orbital

Метою компанії, заснованої в 2021 році, є переміщення та перевірка супутників, а також зняття їх з орбіти для очищення від космічного сміття. Однак Kurs Orbital не планує надавати ці послуги самостійно. Стартап має намір стати провідним постачальником технологій зближення і стикування завдяки своєму модулю ARCap, який може бути інтегрований у будь-який космічний апарат.

Генеральний директор компанії Володимир Усов пояснив, що наразі не існує готових подібних технологій. Тому компанії, які бажають пропонувати супутниковий сервіс на орбіті, повинні розробляти цю технологію самостійно з нуля, а це вимагає часу, ресурсів та фінансів. Модуль Kurs Orbital дозволяє цим компаніям вийти на ринок швидше і з меншими витратами.

Технологія компанії базується на системі стикування «Курс» із часів Радянського Союзу, яка була призначена для стикування космічних кораблів зі станцією «Мир». Однак, на відміну від інших компаній, Kurs Orbital може стикуватися до будь-яких цілей, які не оснащені жодним обладнанням для такої процедури. Усов наголосив, що їхній модуль може працювати з будь-якими космічними апаратами, такими як несправні супутники або ті, що вичерпали своє паливо і могли б працювати після дозаправлення.

Kurs Orbital, яка наразі базується в Турині (Італія), прагне використати модуль ARCap вже у четвертому кварталі 2025 року. Хоча в компанії відмовляються надати будь-які подробиці про першу приватну космічну місію.

Перспективний космічний ринок

Обслуговування на орбіті набуває актуальності після нещодавніх провалів дорогих супутникових місій, таких як геостаціонарний супутник ViaSat-3, який стикнувся з проблемою під час розгортання антени, через що втратив більшу частину запланованої потужності. Згодом компанія ViaSat подала страховий позов на відшкодування 421 млн доларів США.

Очищення геостаціонарної орбіти від відпрацьованих супутників може стати перспективним та прибутковим ринком. Послуги стартапу можуть допомогти операторам витиснути максимальний корисний термін експлуатації з кожного космічного апарата та зробити навколоземну орбіту більш безпечною.

Попри невизначене майбутнє, Усов висловлює впевненість, що їхня технологія стане важливою в космічній галузі. Компанія прагне розвиватися та зазначає, що за десять років можуть з’явитися нові області використання.

Раніше ми повідомляли про те, як бізнесмен із росії довів космічну компанію Momentus до межі банкрутства.

За матеріалами techcrunch.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine