Бізнесмен із росії довів космічну компанію Momentus до межі банкрутства

Каліфорнійський космічний стартап Momentus повідомив акціонерів про закінчення грошей та просить фінансового порятунку. Компанія послалася на свою нездатність підтримувати безперервну діяльність у результаті обмеженої ліквідності та залишку грошових коштів. Momentus уже відмовилася від своїх планів здійснити наступну місію в березні, яка мала на меті виведення партії супутників космічним буксиром Vigoride.

Momentus
Космічний буксир Vigoride. Ілюстрація: Momentus

Раніше компанію оцінювали у понад 1 млрд доларів перед її виходом на біржу 2021 року. Але у грудні 2023-го компанія вимушена була звільнити 20% свого персоналу для скорочення витрат. Попри це, Momentus заявила, що можливість фінансування операцій у наступні місяці буде залежати від акціонерного капіталу чи участі у стратегічній транзакції.

Компанія наголосила, що наразі не має остаточних зобов’язань. Акції Momentus впали більше ніж на 30% під час торгів у п’ятницю, а їхня ринкова вартість скоротилася до майже 5 млн доларів. На початку цього місяця компанія отримала чергове попередження про вилучення з лістингу від Nasdaq, уникнувши виключення з біржі минулого року шляхом зворотного поділу акцій.

Скандали та фальсифікації

Momentus — одна з численних космічних компаній, які вийшли на ринок SPAC. Утім, перед виходом на біржу компанія вже мала проблеми. Підприємство затримувало запуски та було звинувачене у фальсифікації результатів випробувань прототипу космічного корабля.

Vigoride-5
Апарат Vigoride-5 в уявленні художника. Зображення: interestingengineering.com

Засновником Momentus був російський підприємець Михайло Кокорич, який подав у відставку в січні. Інвестори дізналися, що американське законодавство забороняє йому використовувати технології компанії. Потім Пентагон заявив, що Momentus становить ризик для національної безпеки. У заяві компанії Stable Road вказано, що відставка Кокорича є частиною зусиль, спрямованих на прискорення розв’язання проблем іноземної власності компанії.

Всі ці проблеми призвели до того, що минулого року загальна вартість Momentus знизилась до менше ніж 600 млн доларів.

Наразі компанія здійснила чотири місії, розгорнувши 17 супутників для клієнтів. Momentus позиціонує себе як «сервіс найшвидшого доставлення» космічних апаратів, орієнтований на ринок малих супутників. Її головним продуктом є орбітальний транспортний засіб, або космічний буксир Vigoride, який виводить супутники на визначену навколоземну орбіту.

Раніше ми повідомляли про те, як супутник на водяному двигуні «підстрибнув» на 3 км.

За матеріалами CNBC

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine