Попри аномалію у роботі, космічному буксиру вдалося розгорнути супутники на орбіті

Космічний буксир Vigoride-3 компанії Momentus, запущений ще у травні, зміг подолати наслідки аномалії, яка завадила йому виконати завдання вчасно. Він розгорнув чотири невеликих супутники на орбіті.

Momentus розгорнули клієнтські супутники на орбіті
Буксир Vigoride-3 розгорнув супутники на орбіті. Джерело: Momentus

Буксир Momentus розгорнув супутники на орбіті

Приватна компанія Momentus оголосила, що їй вдалося 2 серпня вивести на задані орбіти чотири клієнтських супутники зі свого космічного буксира Vigoride-3. Цей апарат був запущений у космос під час місії SpaceX Transporter-5, однак за кілька діб після того на його борту сталася аварія, і він зміг виконати завдання тільки щодо двох клієнтських супутників.

І ось тепер представники компанії заявили, що у липні їм таки вдалося подолати несправності та запустити з буксира ще чотири супутники, забезпечивши таким чином відносний успіх місії. Інженери Momentus заявили, що вони знайшли причину аномалії, але подробиць поки що не повідомили.

Що собою являє місія Vigoride-3

Місія Vigoride-3 є насамперед демонстраційною. Її мета — показати можливість компанії виводити малі клієнтські супутники на задані орбіти. Загалом апарат мав на своєму борту 7 супутників PocketQube іспанської компанії FOSSA Systems, що займається розвитком «інтернету речей».

Також на борту був невеликий подвійний апарат SelfieSat, розроблений норвезькою студентською організацією Orbit NTNU. Наразі з усіх цих супутників виведені на орбіту лише шість. Однак інженери компанії все одно вважають демонстрацію успішною та готуються до нового запуску.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine