Записи Карла Сагана для Voyager продають за 600 тис. доларів

27 липня Sotheby’s виставить на торги копію майстер-стрічок, які належать Карлу Сагану та Енн Друян. Саме вона використовувалася для створення Golden Record («Золотої платівки») — аудіовізуальної капсули часу, яка була прикріплена на корпусі космічних зондів Voyager 1 та Voyager 2. Ці зонди наразі перебувають якнайдалі від Землі, ніж будь-які інші об’єкти, створені людиною.

Golden Record
Особисті майстер-записи Карла Сагана та Енн Друян для Golden Record для NASA Voyager будуть виставлені на аукціоні Sotheby’s у межах розпродажу космічних досліджень. Фото: Sotheby’s/NASA

Дві бобіни вже не надто привабливі, а якість їхніх аудіозаписів описана як «чудова». Але цінними їх робить те, що вони належали американському астроному і науковцю українського походження Карлу Сагану та американській сценаристці та продюсерці Енн Друян, яка спеціалізується на космології та популяризації науки. Саган брав участь у програмах дослідження планет Сонячної системи, а разом із Друян став співавтором документального серіалу «Космос: персональна подорож». На ціну також вплинула роль найбільш знакових золотих платівок з усіх наявних.

Golden Record
Golden Record, з алюмінієвою гравірованою кришкою (ліворуч), встановлений на кожному з двох зондів NASA Voyager. Фото: NASA

Проєкт Golden Record був задуманий NASA як наступний логічний етап після двох місій Pioneer. Кожна з цих місій несла на борту пластину з анодованого алюмінію, прикріплену болтами до зондів. На пластинах були вигравіювані прості повідомлення, що зображують контур космічного корабля, малюнок чоловіка і жінки, карту пульсара із зазначенням координат Землі, розташуванням Сонячної системи та деякими фізичними константами, які допоможуть будь-якій інопланетній цивілізації розшифрувати повідомлення.

На відміну від місії Pioneer, космічні апарати Voyager були більшими за розмірами та мали більше часу на підготовку. У зв’язку з цим NASA сформувала комітет під керівництвом астронома Карла Сагана з Корнелльського університету для розробки більш довгого та складного повідомлення. За допомогою Енн Друян, Френка Дрейка та інших вчених команда розробила мідну пластинку, яка була вкрита золотом для захисту від космічного пилу та радіації. Платівка була запечатана у спеціальному контейнері разом із голкою фонографа на випадок, якщо хтось зіткнеться із цим посланням у майбутньому. На платівці були збережені деякі «голоси Землі»: вітання 59 різними мовами, а також добірка з 27 музичних творів.

Golden Record
Дві основні бобіни Golden Record постачаються в оригінальних коробках Columbia Recording Studios, на кожній з яких від руки написана детальна інформація про записи, що містяться всередині. Фото: Sotheby’s

«Місія Voyager зробила величезний вклад у науку. А створення платівки Golden Record відображає неймовірний оптимізм та захоплення перед великою невідомістю Всесвіту. Під керівництвом Енн Друян та Карла Сагана створення запису стало монументальним завданням. Тому для мене велика честь запропонувати особисту копію цього унікального та глибокого історичного артефакту», — повідомила Кассандра Хаттон, керівниця Sotheby’s Global Science & Popular Culture.

Заявки на майстер-стрічки Golden Record прийматимуться до 27 липня 2023 року. Очікується, що їхня вартість становитиме від 400 тис. до 600 тис. доларів США.

Раніше ми повідомляли про те, як культові світлини Армстронга та Олдріна з Apollo 11 пішли з молотка.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна
Як виявити діпфейки: астрономи пропонують шукати відблиск зірок в очах
Космічний корабель Starliner розгледіли у телескоп під час стикування з МКС: фото
12 світлових років від Землі: James Webb зазнімкував екзопланету біля близької зорі
Наступний удар буде останнім: мікрометеороїд пробив корпус космічного телескопа вартістю 800 млн доларів
Китайський зонд знайшов воду на Місяці
Минула неділя виявилася найспекотнішим днем в історії Землі
Як від Землі до Місяця: астрофотограф зазнімкував величезний протуберанець
Зображення від українського аматора стало фото дня у NASA
«Зрізати шлях» до Венери: JUICE готується до історичного подвійного прольоту Місяця та Землі